Poznajcie Elise Trouw

Elise Trouw

Elise Trouw – amerykańska wokalistka, autorka tekstów, multiinstrumentalistka. Poza własnymi utworami takimi jak np. „Awake” czy „Burn” tworzy covery oraz liczne Mashupy.

Elise Trouw

Jako pięciolatka rozpoczęła naukę gry na fortepianie, co zapoczątkowało jej nadal trwającą miłość do tego instrumentu. Niedługo później zapałała równie mocnym uczuciem do perkusji. Po opanowaniu gry na fortepianie, gitarze i perkusji zapragnęła dodać wokal do swoich dzieł, w taki sposób Elise Trouw można nazwać jednoosobowym zespołem.
Niezwykle utalentowana dziewiętnastolatka, chcąc przekraczać granice własnych możliwości oraz by tworzyć w pełni swoje utwory, uciekła się do metody loop.

Loop

Z angielskiego pętla, ścieżka dźwięku przygotowanego wcześniej. Polega to na nagraniu jednego instrumentu po, czym odtwarzaniu go w pętli oraz nakładaniu kolejnych.
Wydawałoby się to łatwe, gdyby nie fakt, iż artystka stosuje live looping, taką też metodą powstał jej najnowszy utwór, który swoją drogą jest emocjonalnym mashupem:

Mashup

Umiejętne połączenie ze sobą kilku utworów w celu osiągnięcia nowej, spójnej kompozycji.

Dotychczas Elise Trouw nie koncertowała jeszcze w Europie, jednak mam ogromną nadzieję, że będę miała okazję usłyszeć jej twórczość na żywo. Jednak do tego dnia pozostaje obserwować jej aktywność na youtube, gdzie artystka ma ponad 85000 subskrybcji.

Zdjęcie pochodzi z oficjalnego profilu na facebooku artystki.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here