Dobrze ROCKująca Sobota w Opalenicy za nami! [fotorelacja]

Dobrze Rockująca Sobota
Fot. Materiały Prasowe

10 sierpnia w Parku w Opalenicy odbędzie się czwarta edycja Dobrze ROCKującej Soboty. Oprócz występu głównej gwiazdy wieczoru odbędzie się Przegląd Kapel.

W przeglądzie udział wzięły zespoły rockowe działające przy ośrodkach/domach/centrach kultury, lub innych instytucjach, a także działające prywatnie, z terenu województwa wielkopolskiego. Spośród zakwalifikowanych do przeglądu zespołów, jury złożone z członków zespołu PUDELSI wyłoniło zespół KRAMBABULA, który w nagrodę otrzymał 1 000,00 złotych, oraz będzie supportował przyszłoroczną gwiazdę przeglądu.

Uczestnicy Konkursu:

Smokes of Krakatau – poznańskie trio lawirujące między rockiem psychodelicznym, stonerem i doomem. W grudniu 2018 nagrali pierwsze demo, ale stale pracują nad nowym repertuarem, który jest już częściowo przetestowany live.

Obraz Pierwotny – Zespół powstał w Lutm 2015 roku …Dwoje starych znajomych spotkało się po latach…Nie ograniczają się do jednego gatunku. Grają muzykę alternatywną …grają to co czują. Zespół tworzą: Dawid “Domas” Domagała – wokal, gitara elektryczna, Michał “Michu” Majer – gitara elektryczna, Dariusz “Kaczy” Kaczmarek – gitara basowa, Jędrzej “Duf” Weber – perkusja.

Wizja Lokalna – Poznański zespół grający skojarzenie klasycznego rocka z gitarowym graniem lat 90-tych. Teksty pisane w języku ojczystym są efektem przemyśleń nad życiem i problemami, z którymi borykają się na co dzień młodzi ludzie.

 

KRAMBABULA to folk-rockowy zespół z Poznania; gramy energetyczną mieszankę słowiańskiej muzyki ludowej z domieszką rocka. Teksty wykonywanych utworów są w języku ukraińskim, łemkowskim oraz polskim. Wiele z nich to utwory pochodzące z muzyki tradycyjnej, śpiewane są tzw. białym głosem i przefiltrowane przez różnorodne pasje muzyczne członków grupy.

Zmagania młodych kapel zwieńczył koncert DISCO POGO, czyli ubiegłorocznego zwycięzcy Dobrze ROCKującej Soboty, Natomiast główną gwiazdą wieczoru, która wystapiła na opalenickiej scenie był zespół PUDELSI.

Parkowa Noc vol. 7

Dla osób, które lubią klubowe klimaty, przygotowano dzień wcześniej 9 sierpnia, w opalenickim Parku Miejskim siódmą edycją Parkowej Nocy. Klubowe sety zagrała czołówka polskich Dj’ów: Dj Matys, DJ DIABLLO aka COORBY, Bartes, Dj Quiz, Maxx, MIKE, ArTrance_Official, David Morrati. Impreza rozpocznie się o godz. 20 i potrwa do nocy. Wstęp wolny.