Po dwóch latach przerwy do Gniezna z powrotem zawitają koncerty plenerowe. W dniach 24-26 czerwca odbędą się Dni Gniezna 2022.
Ostatni weekend czerwca w Gnieźnie spędźcie na Placu św. Wojciecha. Odbędą się tam koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej: Żabson, LemON oraz Wilki. Oprócz nich będzie można posłuchać: Kolektywu Fala, Weroniki Szymańskiej oraz Man’ Hand .
Żabson
Raper, autor tekstów. Sam o sobie mówi, że zawsze dąży do perfekcji i zadowolenia z efektów swojej pracy. Być może dlatego dziś jest jednym z najpopularniejszych raperów, a pomimo młodego wieku – dziś ma na swoim koncie hity, które znamy z mediów społecznościowych, serwisów streamingowych czy radia; takie jak Polski karnawał czy Robotniczy Trap.
LemON
Zespół, który kilka lat temu, za sprawą udziału w jednym z talent-show zyskał sławę i ogromną popularność. Utwory takie jak Scarlett, Nice czy Jutro towarzyszyły i nadal towarzyszą wszystkim fanom mądrych i głębokich tekstów w połączeniu z wnikliwą muzyką.
Wilki
Zespół – legenda, który w tym roku świętuje 30-lecie istnienia! Chyba nie znajdziemy nikogo, kto choćby nie potrafiłby zanucić największych utworów zespołu Roberta Gawlińskiego takich jak: Baśka, Bohema czy też Na zawsze i na wieczność.


![Trzy muzyczne światy, jeden wieczór. MARO, Devendra Banhart i Benjamin Clementine na Malta Festivalu [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/MARO-Devendra-Banhart-i-Benjamin-Clementine-Piesn-nocy-letniej.-Peszek-i-Wasik-graja-Kochanowskiego-fot.-Natalia-Nazar-29-218x150.jpg)

![Barry Stock (Three Days Grace): Jesteśmy na scenie od lat i mamy się dobrze [wywiad]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/Summer-Punch-Festival-piatek-fot.-Natalia-Nazar-115-218x150.jpg)