Debiutancka płyta Maćka Lipiny nadchodzi!

Debiutancka płyta Maćka Lipiny nadchodzi
fot: oficjalny FB Maciej Lipina/Bartosz Borycki

Jeden z najciekawszych, polskich wokalistów blues rockowych zapowiedział solowy album. Premiera płyty Ścigany już za kilka dni! Tymczasem sprawdźcie single promujące nadchodzące wydawnictwo. Zapowiada się naprawdę dobrze!

Debiutancka płyta Maćka Lipiny nadchodzi
fot: oficjalny FB Maciej Lipina
Debiutancka płyta Maćka Lipiny nadchodzi! – co, gdzie, kiedy?

Pamiętacie zespół Ścigani? Fajna blues rockowa formacja ze Śląska. Wydali trzy świetne płyty i słuch o nich zaginął. Okazało się, że wokalista i lider zespołu, Maciek Lipina pracuje nad autorskim materiałem w całości sygnowanym swoim nazwiskiem. Materiał powstał, płyta nagrana, wydawca znaleziony, poszło w eter. Album stanie na półkach sklepów muzycznych 28 września 2018 roku. Właściwie całą muzykę na albumie skomponował Maciek. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć kilku ciekawych gości. Dobrym przykładem niech będzie Seweryn Piętka, który odpowiada za partie perkusji. Więcej dowiecie się z recenzji albumu, która prędzej bądź później pojawi się na łamach KM.

Debiutancka płyta Maćka Lipiny nadchodzi! – kto to taki?

Maciej Lipina to Polski wokalista, tekściarz, gitarzysta i aktor. Wraz z Ryszardem Rajcą oraz Jarosławem Dobrzańskim założyli wspomnianą wyżej grupę Ścigani. Gra on również główną rolę w spektaklu Skazany na bluesa. Z zespołem Ścigani wydał 3 doskonale przyjęte albumy. Pierwszy z nich, Nigdy więcej bluesa ukazał się w 2005 roku. Debiut został wydany przez zespół, bez pomocy z zewnątrz. Kolejny, Bez hamulców, został wydany z pomocą 4evermusic. Krążek zdobył kilka nagród. Trzeci album miał premierę w 2011 roku, nosi tytuł Spiritus Movens i wydał go label Mystic Production.

Maciej Lipina został nagrodzony w plebiscycie Blues Top. Otrzymał tytuł Wokalista Roku 2008. Oprócz płyt Ściganych, udzielił się również na akustycznej płycie zespołu KAT, gdzie był głównym wokalistą. Wspomniany krążek to KAT Acoustic 8 Filmów. 

Maciej Juraszek