Czarny Album Metalliki bije rekordy

źródło: https://www.facebook.com/Metallica/

Metallica wciąż zaskakuje i bije rekordy. Mimo kilkudziesięciu lat działalności, ich kariera wciąż dobrze prosperuje i zespół pnie się do góry po szczeblach sławy.

Czarny Album Metalliki to płyta, która najbardziej podzieliła fanów zespołu. Wiele osób twierdziło, że jest to styl, który nie pasuje do grupy, inni uważali że jest to kolejny krok w ich karierze. Mimo wszystko okazała się ona jednym z najpopularniejszych płyt grupy i jedną z najbardziej znanych płyt na świecie.  Właśnie udało jej się ustanowić nowy rekord. Okazuje się, że spędziła aż 500 tygodni na liście przebojów Billboard 200! Taki wynik osiągnęły do tej pory tylko trzy albumy. Wśród rekordzistów znajdują się Legend: The Best of Bob Marley and The Wailers Boba Marleya i The Wailers wraz z Greatest Hits zespołu Journey, którzy w notowaniu Billboardu spędzili 539 tygodni oraz The Dark Side Of The Moon Pink Floyd, który na liście widniał aż 937 tygodni.

Czarny Album Metalliki, czyli przełom w karierze

Słynny Black Album swoją premierę miał w 1991 roku. To właśnie z niego pochodzą największe hity, takie jak: Enter Sandman, The Unforgiven oraz kultowe Nothing Else Matters, które jest również jednym z najbardziej znanych utworów na świecie. Metallica zapowiadała płytę jako przełom w swojej karierze. Nie bez powodu, ponieważ jej główną atrakcją są ballady, przez co kompozycja jest bardziej stonowana niż poprzednie wydawnictwa grupy. Tym co wyróżnia ten album jest fakt, iż zespół nie chciał by ludzie oceniali go po okładce czy nazwie. Właśnie dlatego zatytułowali go Metallica (Black Album i Czarny Album to tylko powszechnie stosowane zamienniki nazwy), a jego okładka to po prostu wąż i logo zespołu na czarnym tle.

 Czarny Album Metalliki

Tracklista albumu:
 1. Enter Sandman
 2. Sad But True
 3. Holier Than Thou
 4. The Unforgiven
 5.  Wherever I May Roam
 6. Don’t Tread On Me
 7. Through The Never
 8. Nothing Else Matters
 9. Of Wolf And Man
 10. The God That Failed
 11. My Friend Of Misery
 12. The Struggle Within
Dwie rocznice zespołu Metallica

Dwie rocznice zespołu Metallica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here