Czad Festiwal 2018 – co wiemy?

Czad Festiwal

Nawet najznamienitsi meteorologowie nie są w stanie przewidzieć, czy ponownie nie nawiedzą nas deszcze w trakcie kolejnej już, szóstej edycji Czad Festiwalu. Jednakże jest kilka pewników, które, miejmy nadzieję, ujrzą światło dzienne (oraz nocne, jeśli się dosadniej zastanowić) w dniach 15-18 sierpnia bieżącego roku.

Po pierwsze, co oczywiste – data. Koncerty potrwają cztery dni – od 15 do 18 sierpnia, przypadając na okres od środy do soboty. Urlop zatem wskazany!

Po drugie – kwestie cenowe. Jak wiadomo, im później, tym drożej, dlatego karnety czterodniowe w cenie 259 zł być może Was skuszą. Wraz z 60 zł (bez złotówki) za pole namiotowe, uczestniczenie w całej imprezie kosztuje więc w granicach 320 złotych.

Nie zapominajmy o wątku niemniej ważnym…

LINE-UP

Pierwszym ogłoszeniem w kwestii tegorocznego składu była informacja na temat polskich zespołów, które się zjawią:
– Dżem,
– Luxtorpeda,
– KSU.

Następnie przyszło nam się dowiedzieć o porcji zespołów zagranicznych. A jak to w przypadku Czadu bywa, są to wykonawcy zróżnicowani muzycznie. Usłyszymy więc:
– Gogol Bordello,
– (ponownie!) Zebrahead,
– Gloryhammer,
– Delain.

Miejmy nadzieję, że pełny skład Czad Festiwal 2018 okaże się równie spektakularny co w roku minionym. Niecodziennie bowiem można na jednej scenie zobaczyć Blind Guardian, Epicę, Billy Talent, Offspring i Steve’a Aokiego dzień po dniu, prawda? Pamiętacie?

Czad Festiwal 2017 – pełna relacja! [ZDJĘCIA]


Artykuł zawierający śladową opinię autora. Źródło zdjęcia wyróżniającego: czadfestiwal.pl