„Bob Marley: One Love” – utwory inspirowane filmową biografią artysty już dostępne

0
23

Na ekrany kin trafił właśnie wyczekiwany film studia Paramount Pictures Bob Marley: One Love.

Island Records i Tuff Gong uczciły kinową premierę wydaniem wersji deluxe albumu BOB MARLEY: ONE LOVE (MUSIC INSPIRED BY THE FILM), na której znalazły się jedne z najważniejszych utworów jamajskiej ikony, które na potrzeby projektu zinterpretowali Bloody Civilian, Skip Marley, Daniel Caesar, Kacey Musgraves, Wizkid, Jessie Reyez, Leon Bridges, Farruko, Mystic Marley i Shenseea.

Przed publikacją całości fani mieli możliwość usłyszeć cztery single, w tym One Love w wersji Wizkida, które ujrzało światło dzienne w tygodniu uroczystej premiery filmu, która odbyła się w Walentynki.

To dla mnie prawdziwe błogosławieństwo móc nagrać cover tej piosenki. „One Love” jest kultowe – nie krył ekscytacji Wizkid.

Farruko, który na potrzeby wydawnictwa, przygotował własną interpretację innej klasycznej piosenki, przyznał: – Kiedy nadarzyła się okazja, wybrałem „Jamming”, ponieważ to jeden z moich ulubionych utworów Boba. Wiedziałem, że to jest to. To był niesamowity proces, ponieważ mogłem użyć próbki jego wokalu w piosence, nad którą pracowałem. Poczułem się, jakbym faktycznie nagrywał z TYM Bobem Marleyem. To zaszczyt wziąć udział w tym projekcie. Film pokazuje, że Marley był kimś więcej niż liderem – był prorokiem, kimś, kto na zawsze zmienił kulturę muzyczną i uczynił priorytetem walka o prawa człowieka, pokój i równość. Bardzo się z nim utożsamiam. Zawsze mnie inspirował. Łączy nas coś wyjątkowego – wyspiarska kultura, którą mamy we krwi.

Rodzina artysty uczestniczyła w wyborze i zatwierdzaniu wszystkich utwór, które znalazły się na płycie, co jest podkreśleniem silnego, trwającego już sześć dekad związku Island Records z Marleyami i Jamajką, która została odpowiednio odzwierciedlona w filmie. Warto dodać, że aż sześć z dziesięciu utworów, które trafiły na album, pochodzi z przełomowego, uhonorowanego w Stanach złotą płytą albumu Boba Marleya i The Wailers Exodus. Są to Natural Mystic, utwór tytułowy, Waiting in Vain, Three Little Birds, Jamming oraz One Love.

W komunikacie Paramount Pictures czytamy:

„Bob Marley: One Love” to celebracja życia i muzyki ikony, która zainspirowała swoim przesłaniem miłości i jedności całe pokolenia. Opowieść o Bobie pokonującym przeciwności losu i odbywającym podróż, która stoi za jego rewolucyjną muzyką, będzie przedstawiona po raz pierwszy. Główną rolę w wyprodukowanym wspólnie z rodziną Marleyów filmie zagrał Kingsley Ben-Adir, natomiast w jego żonę Ritę wcieliła się Lashana Lynch.

BOB MARLEY: ONE LOVE (MUSIC INSPIRED BY THE FILM) DELUXE ALBUM – lista utworów:

1. Bloody Civilian – Natural Mystic
2. Skip Marley – Exodus
3. Daniel Caesar – Waiting in Vain
4. Kacey Musgraves – Three Little Birds
5. Wizkid – One Love
6. Jessie Reyez – Is This Love
7. Leon Bridges – Redemption Song
8. Farruko – Rasta Reggae (Jamming)
9. Mystic Marley – Misty Morning
10. Shenseea – No Woman, No Cry

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments