Big Cyc wyruszy w specjalną trasę koncertową!

Big Cyc wyruszy w specjalną trasę koncertową!
fot: Fanpage Big Cyca

Już pod koniec lutego Big Cyc wyruszy w specjalną trasę koncertową, podczas której świętować będzie 30-lecie swojego debiutanckiego albumu! Takiej okazji nie można przegapić!

Koncerty podczas jubileuszowej trasy Big Cyca podzielone będą na dwie części. Podczas pierwszej z nich, kapela wykona wszystkie piosenki ze swojej debiutanckiej płyty. Podczas drugiej natomiast, zespół zaprezentuje swoje największe hity wybrane uprzednio przez fanów za pośrednictwem internetu! Zespół zagra rzecz jasna w niezmienionym od 1988 składzie – Dżej Dżej na wokalu i gitarze basowej, Piękny Roman na gitarze, Dżery na perkusji oraz Skiba w roli sekcji humorystyczno-happeningowej.

Z partyjnym pozdrowieniem – fenomen płyty

Po trzydziestu latach od wydania debiutancki album Big Cyca stał się w kanonie polskiej muzyki rockowej swego rodzaju legendą. Sam zespół w oficjalnym oświadczeniu opisuje krążek w następujący sposób:

“Już sama okładka wzbudzała kontrowersje. Wódz rewolucji Włodzimierz Ilicz Lenin zrobiony ośmieszająco na… punka. Ten do niedawna święty komunizmu był potraktowany przez autora okładki nader swobodnie. Ubrany był w skórzaną ramoneskę, guziki do koszuli miał ozdobione znaczkami anarchii, a w uchu tkwił mu świecący kolczyk. No i ta fryzura czyli punkowy irokez! Dawno nikt tak ostro nie zakpił z ikony światowego proletariatu.

Okładka świetnie zapowiadała zawartość muzyczną, bo po takiej petardzie graficznej, można było spodziewać się sporej dawki rockandrollowej beczki śmiechu. I tak było. Dla zespołu Big Cyc płyta stała się przepustką do sal koncertowych i festiwali w całej Polsce, a piosenki takie jak : Berlin Zachodni, Piosenka góralska, Ballada o smutnym skinie trafiły do żelaznego kanonu hitów polskiego rocka.”

Big Cyc – jubileuszowa trasa, gdzie wystąpią?

Na chwilę obecną zespół ogłosił tylko dwa pierwsze koncerty trasy. Tournée rozpocznie się 28 lutego koncertem w zabrzańskim Wiatraku, a dzień później kapela zawita do Skarżysko-Kamiennej, gdzie wystąpi w klubie Semafor. Z biegiem czasu z całą pewnością ogłoszone zostaną kolejne daty, ponieważ trasa ma rozrosnąć się do o wiele większych rozmiarów. By być na bieżąco z terminarzami polecamy sprawdzać co jakiś czas oficjalną stronę zespołu.