Besides & Glaston w Klubie Zaścianek [zapowiedź]

0
20
Besides & Glaston
Besides & Glaston

Klub Zaścianek w Krakowie, zwykle kojarzony z kameralną atmosferą i artystycznym duchem, już 22 maja stanie się wyjątkową areną dla niezwykłego muzycznego wydarzenia, które połączyło dwie wyjątkowe grupy: Besides i Glaston.

Besides – post rock

Zespół Besides powstał w 2011 roku. W zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet, grający niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show – Must Be The Music, zdobywając główną nagrodę w ósmej edycji programu. 

Zespół zagrał ponad 200 koncertów w kraju i za granicą (m.in. Francja, Hiszpania, Benelux, Szwajcaria, Rosja, Ukraina, kraje bałtyckie). Besides wydał do tej pory trzy albumy – We were so wrong, Everything is oraz Bystanders.

W 2020 roku Besides powrócił z nową płytą zatytułowaną Bystanders. To koncept-album, na którym znalazło się osiem utworów instrumentalnych nagranych wraz z kwartetem smyczkowym, inspirowanych historiami więźniów Auschwitz i losami mieszkańców okolicznych ziem, żyjących w cieniu obozu podczas II wojny światowej. Członkowie Besides pochodzą z Brzeszcz (okolice Oświęcimia) – album zrodził się z osobistej potrzeby przepracowania nagromadzonych przez lata emocji, wywołanych bliskością tego szczególnego miejsca.

Album został świetnie przyjęty przez publikę alternatywną z całego świata jak i uzyskał wiele pozytywnych recenzji w mediach Polskich jak i zagranicznych.

Glaston – post rock

Glaston to post rockowa grupa, która wykorzystuje pejzaże dźwiękowe oraz struktury narracyjne, aby wywołać w słuchaczu jak najgłębsze emocje. Nowy album szwajcarskiego kwartetu pt. I Am Whole, stanowi kolejny krok w ich ewolucji. 11 starannie dopracowanych utworów, które dążą do zbudowania dramatycznej narracji oraz starają się wciągnąć słuchaczy w podróż ku nieznanemu, w głąb własnych emocji i skrywanych uczuć.

Proces pisania utworów do albumu I Am Whole okazał się dla zespołu wyjątkowo osobistym przeżyciem. Krążek został zarejestrowany w studiu Die Mühle na północy Niemiec, z twórczym wkładem oraz pomocą Paul’a Seidela oraz Petera Voigtmana (The Ocean). Intymna i ciepła atmosfera w studiu nagraniowym zainspirowała muzyków do stworzenia utworów, które inspirują do wybrania się w podróż do wnętrza siebie – bezkompromisowych i otwartych, odważnych oraz pełnych.

Chociaż każda piosenka jest wyjątkowa sama w sobie – na przemian filmowa i melancholijna, zabawna i dynamiczna – jest jedna wyraźna cecha, którą wszystkie dzielą: są szczere. Dzięki orkiestrowym aranżacjom autorstwa Coena Stroukena, muzyka Glaston zabiera słuchacza w wielką podróż – od wewnętrznego konfliktu do absolutnego zbawienia.

Besides & Glaston

Kraków, Klub Zaścianek, 22.05.2024

Wejściówki do nabycia za pośrednictwem internetowych serwisów biletowych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments