Bass Astral x Igo kończy działalność!

0
448

Bass Astral x Igo, duet z Krakowa wykonujący muzykę elektroniczną, kończy działalność. Wrześniowo-październikowa trasa koncertowa będzie ostatnią możliwością, aby zobaczyć Kubę Tracza i Igora Walaszka razem.

Po tym, jak duet Bass Astral x Igo zawiesił działalność w 2018 roku i następnie wrócił do nagrywania oraz na scenę w kolejnym, nikt nie spodziewał się, że Igo i Kuba będą chcieli zakończyć wspólną działalność. Niestety nadszedł ten moment. Z oświadczenia umieszczonego na facebooku dowiadujemy się, że panowie znaleźli się na rozstaju dróg i zdecydowali się pójść w inne strony. Zaplanowana na wrzesień oraz październik trasa koncertowa będzie ich ostatnią.

Na fan page’u Bass Astral x Igo możemy przeczytać:

Poznaliśmy się w bardzo młodym wieku. Pracujemy ze sobą nieprzerwanie od 12 lat. Wspólnie zaczynaliśmy w Clock Machine, by parę lat później założyć Bass Astral x Igo. Przez te wiele lat wydarzyło się naprawdę sporo.

Nasza wspólna podróż to droga od grania na ulicy, plaży, w najmniejszych klubach dla dosłownie kilku osób, do zagrania na niemal wszystkich największych polskich festiwalach, czy dla wypełnionych po brzegi największych sal w naszym kraju.

To droga pełna sukcesów, ale także pouczających potknięć. To godziny wspólnej pracy, zarówno tej, którą widzicie na koncertach, ale także poza nimi. Godziny spędzone w studiu, na rozmowach, wspólnym komponowaniu, czas poświęcony na próby, sesje zdjęciowe, teledyski, czy wywiady.

Ta droga to także możliwość poznania naprawdę niesamowitych ludzi, wspaniałych inspirujących postaci, nawiązania długoletnich przyjaźni.

Przychodzi jednak moment, kiedy docierasz do rozstaju dróg i musisz podjąć decyzję, w którą stronę pragniesz podążać. Podjęliśmy więc wspólną decyzję o rozwiązaniu zespołu Bass Astral x Igo. Jednocześnie mamy nadzieję, że nowe drogi zaprowadzą nas w nieznane i z ciekawością wypatrujemy co przyniesie los.

Chcielibyśmy Wam podziękować za te wspólne 6 lat. Gdyby nie Wy – nie byłoby nas. Dziękujemy za wsparcie, które nie raz dawało „kopa” do dalszej pracy, za wszelkie wyrazy sympatii, inspirujące rozmowy i spotkania. Dziękujemy, że zawsze jesteście z nami!

Chcielibyśmy podziękować również wytwórni Iglo Records, która jest z nami od powstania duetu i wspierała nasze nawet najbardziej szalone pomysły. Naszemu managerowi, dzięki któremu mogliśmy od samego początku zająć się tym co dla nas najważniejsze – muzyką, a on pomagał nam osiągać kolejne cele. Dziękujemy również wszystkim osobom, które przez te lata pojawiły się na naszej drodze i stały się częścią naszego teamu oraz wszystkim tym, z którymi przez ten czas współpracowaliśmy. Wreszcie wielkie podziękowania składamy również naszym najbliższym, którzy wykazali się wielką wyrozumiałością dla naszej pracy i zawsze byli dla nas podporą.

Tym samym trasa Bass Astral x Igo Ensemble: Last Dance to nasza ostatnia wspólna trasa koncertowa, na którą serdecznie zapraszamy! Nasz trzeci album „Satellite” zamyka naszą dyskografię i ostatecznie będzie on dostępny tuż przed trasą – od 27.08.

Bass Astral x Igo – ostatnia trasa koncertowa:

3 września – Kraków
4 września – Katowice
5 września – Wrocław
10 września – Gdańsk
11 września – Poznań
18 września – Lublin
19 września – Warszawa
20 września – Warszawa
22 września – Łódź
23 września – Łódź
3 października – Bydgoszcz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments