Andrea Bocelli w Poznaniu już w sobotę!

Fot. Materiały Prasowe

11 maja dla wszystkich polskich fanów Andrea Bocellego, Poznań będzie centrum muzycznego świata. Wydarzenie uświetni jubileusz stulecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Przygotowania do wielkiego koncertu Andrei Bocellego na Stadionie Poznań weszły w decydującą fazę. Od sobotniej nocy trwa budowa sceny, instalacja nagłośnienia i ustawianie świateł, a dzień przed koncertem rozłożonych zostanie 8 tysięcy krzeseł na murawie piłkarskiej areny. Występ artysty będzie największym biletowanym klasycznym koncertem w Polsce.

Koncert na 25 tysięcy widzów

Występy Andrea Bocellego zawsze przyciągają tłumy widzów. W Polsce artysta jest uwielbiany od lat, o czym świadczą jego częste występy w naszym kraju. Ale to wydarzenie w Poznaniu będzie jak do tej pory największym biletowanym koncertem muzyki klasycznej w Polsce. Na trybunach i murawie Stadionu Poznań zasiądzie około 25 tysięcy widzów.

Będą to widzowie nie tylko z Poznania i całego kraju, ale również spoza granic Polski. Bilety na koncert zakupili bowiem fani z 24 krajów świata. Od Australii, Kanady i Stanów Zjednoczonych począwszy aż po Wielką Brytanię, Izreal i Rosję, a na Szwajcarii i Estonii skończywszy – informuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Marcelin Management jest organizatorem wydarzenia.

Aby całość odbyła się bez przeszkód, pracuje przy nim ponad 400 osób. Od sobotniej nocy trwa budowa sceny o wielkości 55 metrów. Zamontowanych zostanie 9 ekranów ledowych, 10 punktów z nagłośnieniem. Samo programowanie dźwięku potrwa 5 dni.

Na scenie wraz z tenorem zaśpiewają: Maria Aleida – sopranistka pochodzenia kubańskiego oraz Illaria Della Bidia – artystka prezentująca muzykę rozrywkową, pochodzącą jak Bocelli z Toskanii. Wystąpi także światowej sławy flecista – Andrea Griminelli. 70-osobową, powiększoną Orkiestrą Teatru Muzycznego dyrygować będzie Carlo Bernini, a gościnnie wystąpi Anna Nowak, koncertmistrz na co dzień grająca w Niemczech. Wokalnie artystom towarzyszyć będzie międzynarodowy chór złożony ze stu dziesięciu przedstawicieli dziewięciu chórów uniwersyteckich biorących udział w Festiwalu Chórów Studenckich „Universitas Cantas”.

Artysta na 100-lecie Uniwersytetu Poznańskiego

Koncert wpisuje się program całorocznym obchodów stulecia Uniwersytetu Poznańskiego. Swój początek biorą z niego cztery poznańskiego uczelnie: Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Cieszymy się, że trafnie wybraliśmy gwiazdę koncertu, która wzbudziła wielkie zainteresowanie. Z tego, co wiem, sprzedano komplet biletów. Cieszy to także nas, rektorów, że te obchody będziemy świętować z mieszkańcami – powiedział prof. Andrzej Lesicki, rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. O pomocy i wsparciu samorządu miejskiego mówił z kolei Jędrzej Solarski, wiceprezydent Poznania. – Współpraca i wsparcie uczelni poznańskich to wielki zaszczyt. Jesteśmy po to, aby wspierać i pomagać, mając większe możliwości finansowe. Bez tego koncert nie mógłby się odbyć – przypomniał wiceprezydent. Ze środków Miasta Poznania koncert jest dofinansowany.

Informacje dla uczestników

Koncert Andrei Bocellego rozpocznie się o godzinie 20:30 od odśpiewania przez chór Gaudeamus, następnie publiczność usłyszy fragment z opery Nabucco – pieśń Va pensiero, po czym na scenę wyjdzie Andrea Bocelli i przedstawi słynne La donna e mobile oraz inne muzyczne „klasyki”, które wybrzmią  w pierwszej części koncertu. Po przerwie artysta z gośćmi przedstawią nieco lżejszy repertuar, także ten z ostatniej płyty Si.

Z powodu bardzo dużego zainteresowania koncertem, lepiej być na stadionie wcześniej. Bramy otwarte zostaną o godzinie 18:15. Koncert z okazji stulecia Uniwersytetu Poznańskiego współfinansowany jest z budżetu Miasta Poznania.

Inf. Materiały Prestige MJM