Alter Bridge zapowiedział pracę nad nowym albumem

Mamy dobre wieści dla fanów rockowego brzmienia. Alter Bridge zapowiedział pracę nad nowym albumem i powrót do studia. Myles Kennedy (wokal, gitary, klawisze) i Mark Tremonti (wokal, gitary) już zaczęli pracować nad materiałem do szóstego krążka.

Alter Bridge to amerykański zespół założony w 2004 roku. Jego początki sięgają zakończenia aktywności grupy Creed. Byli członkowie zespołu postanowili  działać dalej, jednak pod inną nazwą – Alter Bridge. Głównymi pomysłodawcami projektu byli Mark Tremonti i Scott Philips. Koledzy z Creed najwyraźniej nie mogli się rozstać, gdyż po krótkim czasie skład nowej grupy zasilił Brian Marshall (były basista Creed). Do trójki muzyków dołączył rodzynek, Myles Richard Kennedy który jako jedyny wcześniej grał w innej grupie – The Mayfield Four.

Do najbardziej znanych utworów zespołu należą  Broken Wings, Metalingus, Rise Today, Open Your Eyes czy Watch Over You. 

Alter Bridge w studiu w 2019 roku

Zespół ma na swoim koncie 5 albumów studyjnych. Ostatnia, The Last Hero powstał w październiku 2016 roku. Wszystko wskazuje, że w przyszłym roku dyskografię zasili kolejny krążek. W prawdzie członkowie grupy byli ostatnimi czasy zaangażowani w inne projekty muzyczne, nie przeszkodziło im to jednak, by rozwijać swoje twórcze zdolności. Zarówno Kennedy (frontman) jak i Tremonti mają w zanadrzu nowe teksty i melodie. Jak na razie szczegóły nowego krążka pozostają mgliste, ale z wywiadów wynika, że ani zapału ani pomysłów nie brakuje. Pracę nad albumem mają zacząć się w kwietniu 2019.

Mark i ja często wpadamy na wiele pomysłów, które rzucamy pod ścianę, aby zobaczyć, co będzie się trzymać. Piosenki, które wybieramy, zdecydują o nastroju płyty i nie będziemy tego wiedzieć aż do kwietnia – mówi Kennedy w wywiadzie przeprowadzonym dla  My Global Mind.

Zdaje się, że praca na wysokich obrotach nie zniechęca muzyka, a wręcz przeciwnie dodaje mu skrzydeł. Mamy zatem nadzieję, że już w przyszłym roku na półkach sklepów pojawi się nowy, pełnowartościowy muzycznie album Alter Bridge.