Alicia Keys poprowadzi 61. galę nagród Grammy

Alicia Keys
fot. materiały prasowe Grammy

Jeden z najważniejszych głosów sceny R&B. Laureatka 15 nagród Grammy, producentka, aktorka i autorka hitów m.in. Fallin, No One  czy Girl on Fire – po prostu Alicia Keys. Amerykańska wokalistka poprowadzi tegoroczne rozdanie najbardziej prestiżowych nagród w przemyśle muzycznym.

I’M HOSTING THE GRAMMYS MAMA!

To zdanie Alicia Keys wykrzykuje pod koniec filmiku, który udostępniła wczoraj na swoim oficjalnym koncie na portalu YouTube (poniżej). Artystka udostępniła kompilacje nagrań, gdzie towarzyszymy jej przy serii wydarzeń, rozgrywających się na przestrzeni ostatnich tygodni. Od rozmowy telefonicznej z Neilem Portnowem (przewodniczący NARAS, akademii przyznającej Grammy – przyp. red.) aż do kulisów kręcenia i przygotowywania materiałów promocyjnych gali. Można też w międzyczasie obejrzeć, jak piosenkarka oznajmiała swoim bliskim o szczególnym wyróżnieniu i z jakimi reakcjami się spotkała. Wcześniej jednak pojawił się krótki filmik na oficjalnym Twitterze Grammy z udziałem Alicii entuzjastycznie oznajmującej o byciu mistrzynią ceremonii. Gala odbędzie się już 10 lutego w Staples Center w Los Angeles. Złote gramofony zostaną tam przyznane po raz 17 w przeciągu ostatnich 19 lat. Jedynie w roku 2003 i 2018 ceremonia miała miejsce w Madison Square Garden (Nowy Jork).

Alicia Keys – wybór doskonały

W oświadczeniu prasowym połączonym z w.w. nowiną, piosenkarka dodała:

Pragnę oddać tę energię i klimat, jaki dostarcza “bycie na scenie”. Jestem niesamowicie podekscytowana tym, że będę mistrzem ceremonii w tę najważniejszą noc w świecie muzycznym. (…) W tym roku szczególnie CIeszą mnie wszystkie nominacje dla wielu wspaniałych kobiet!

Amerykanka będzie debiutować w roli prowadzącej i uznała, że teraz jest na to odpowiedni czas. Przywoływany już wcześniej Neil Portnow powiedział, że Alicia Keys była perfekcyjną kandydatką na prowadzącą. Swój wybór tłumaczy następująco:

obserwowałem jej pasjonującą karierę, to jak przeistacza się w potężną moc, wykraczającą po za przemysł muzyczny. Stała się artystką, która zjednała w sobie na dobre moc muzyki. Jest prawdziwym wzorem i rzecznikiem “zmiany”.  Stąd jesteśmy przeszczęśliwi “mając ją na pokładzie”.  To będzie niezapomniane rozdanie Grammy.

https://www.instagram.com/p/BsrDxqiA9LB/

5 do 15

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Alicia Keys będzie dopiero piątą kobietą w historii, która poprowadzi rozdanie nagród Grammy. Licząc ze zbliżającą się imprezą – szesnaście gali nie miało głównego prowadzącego. Natomiast pozostałe (45) zostało poprowadzone przez dwadzieścia różnych osób. W tej dwudziestce znalazło się piętnastu mężczyzn i cztery kobiety, do których wczoraj dołączyła piąta w postaci Keys. W historii Grammy, gali przewodniczyli m.in. Frank Sinatra (1963), Paul Simon (1981), James Corden (2017-18) i LL Cool J (2012-16). Jeśli chodzi o damską reprezentację to stanowiły nią: Whoopi Goldberg (1992), Ellen DeGeneres (1996-97), Rosie O’Donnell (1999-2000) i Queen Latifah (2005). Już za niecały miesiąc zobaczymy jak wokalistka poradzi sobie w nowej roli. Czy faktycznie, jak sama twierdzi, okaże się być „najlepszą siostrą na Ziemi”, tworzącą aurę braterstwa ze wszystkimi nominowanymi „siostrami”? O tym przekonamy się 10 lutego, a do tego czasu polecamy wam przeczytać o zapowiadanym muzycznym powrocie Alicii Keys.

Znamy nominacje do Grammy 2019! 

Znamy nominacje do Grammy 2019!