10 piosenek, dzięki którym Walentynki będą niezapomniane

Serduszka w sklepowych witrynach, panowie z misami, które nie mieszczą się w rękach, wystrojone kobiety z kwiatami. Tak…To właśnie dziś święto obchodzą ugodzeni strzałą Amora. Stworzenie  walentynkowego klimatu, nie jest jednak takie łatwe. Jeśli nadal nie wiecie, jakie utwory powinny pojawić się podczas tego wyjątkowego wieczoru, koniecznie zajrzyjcie tutaj. Przygotowaliśmy dla Was propozycje 10 kultowych przebojów miłosnych.

1. Michael Bolton – When a Man Loves a Woman

When a Man Loves a Woman nie zestarzeje się chyba nigdy! Do tych dźwięków kołysało się już niejedno pokolenie. Autorami powstałej w latach 60. piosenki są Calvin Lewis i Andrew Wright. Pierwszym wykonawcą był natomiast Percy Sledge. W tekście słyszymy szczere wyznanie zakochanego mężczyzny. Piękne słowa w połączeniu ze znakomitą melodią z pewnością pomogą stworzyć romantyczny klimat.

 

2. Ed Sheeran – Thinking Out Loud 

Thinking Out Loud Sheerana to wręcz idealny utwór walentynkowy. Ckliwy, nastrojowy, z przekazem… Bo czy może być coś wspanialszego niż wspólne zestarzenie się z ukochaną osobą?

3. Bee Gees – How Deep Is Your Love

Inspirację można czerpać praktycznie z wszystkiego, z życia codziennego, z podróży, z przeżyć… Jednak to właśnie miłość dyktowała słowa i melodie do wielu  znakomitych dzieł. Wyobrażacie sobie, o ile uboższe stałyby się wasze playlisty, gdyby zabrakło w nich takich piosenek?

4. Manaam – Kocham Cię kochanie moje

Choć w języku angielskim powstało wiele ponadczasowych szlagierów, nie możemy zapomnieć o naszej polskiej scenie muzycznej. Kocham Cię kochanie moje wydaje się być wręcz perfekcyjnym tłem w czasie kolacji we dwoje.

5. Czesław Niemen – Klęcząc przed Tobą

 Pozostajemy przy polskich brzmieniach. Podczas nastrojowego wieczoru razem, nie może zabraknąć tak utalentowanego twórcy, jak Czesław Niemen. Niech liryzm jego utworów  zaczaruje także i Was.

6. Bon Jovi – Always

Ten powstały w 1994 roku singiel szybko podbił serca publiki, stając się jedną z najbardziej lubianych rockowych ballad miłosnych.

 7. Bryan Adams – Everything I Do

Everything I Do to chyba największy przebój Bryana Adamsa. W 1992 roku został wyróżniony nagrodą Grammy, nominowano go też do Oscara. Chociaż utwór przegrał z Beauty and The Beast, pozostaje w czołówce topowych lovesongów.

8. Moulin Rouge – El Tango De Roxanne

Co tu wiele mówić…  El Tango de Roxanne to świat wielkich emocji! Z musicalowego wykonania aż kipi namiętnością. Kto wie, może i Was porwie do tanga.

 9. Guns N’ Roses – Sweet Child O’ Mine

Romantycznie niekoniecznie musi znaczyć spokojnie. Miłośnikom bardziej rockowego brzmienia polecamy powstałe w 1988 roku Sweet Child O’ Mine.

10. The Cure – Just Like Heaven

Mamy nadzieję, że ta setlista z The Cure na czele, pozwoli Wam poczuć się „jak w niebie”.