10 najlepszych utworów Depeche Mode

Za niecały miesiąc Depeche Mode wystąpią w Polsce na trzech koncertach. Będą to kolejno Krakow, 7 lutego, Łódź, 9 lutego oraz Gdańsk/Sopot, 11 lutego. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was zestawienie, w którym znajduje się 10 najlepszych utworów Depeche Mode.

Przed koncerami warto odświeżyć wiedzę i przypomnieć sobie, co zespół stworzył przez 32 lata swojego istnienia. Wydali 14 albumów długogrających i sprzedali ponad 100 milionów ich egzemplarzy. Zagrali koncerty na całym świecie dla ponad 30 milionów fanów. Bilety na ich koncerty wyprzedają się w trybie natychmiastowym. Posłuchajmy więc małego ułamka tego, co znamy i szanujemy od wielu lat. Kolejność utworów jest przypadkowa.

10 najlepszych utworów Depeche Mode

Enjoy The Silence

Enjoy The Silence pochodzi z płyty Violator wydanej w 1990 roku. Pierwszej płyty w historii zespołu Depeche Mode. Enjoy the Silence to drugi singiel po Personal Jesus. Utwór, który znalazł się na listach przebojów w 17 krajach, łącznie z trójkowym TOP-em Wszech Czasów.

Personal Jesus

Pierwszy singiel z albumu Violator, który światło dzienne ujrzał w 1990 roku. Przełomowy utwór w karierze zespołu, wielki hit, który pojawił się na listach przebojów w 15 krajach. Personal Jesus doczekał się wielu coverów, których autorami byli m.in. Maria Peszek, Marilyn Manson, Johnny Cash czy Hillary Duff.

Wrong

Kawałek promujący wydaną w 2009 roku płytę Sounds of the Universe, który nominowany był do nagrody Grammy. Teledysk do utworu zdobył nagrodę w kategorii “Najlepsze Zdjęcia do Wideoklipu” na festiwalu Camerimage w 2009 roku.

Where’s the Revolution

Utwór pochodzi z najnowszego wydawnictwa zespołu z 2017 roku – płyty Spirit. Po jego wydaniu zespół wyrzuszył w wielką światową trasę koncertową, Global Spirit Tour, którą kontynuuje obecnie. Jest to jej zimowa odsłona.

Heaven

Piosenka Heaven znalazła się na płycie Delta Machine. Pierwszy singiel z longplaya wydanego w 2013 roku. Kolejny utwór, w którym da się wyczuć aluzje do chrześcijaństwa. Znalazł się na listach przebojów w 13 krajach.

Dream On

Kawałek pochodzący z płyty Exciter, która premierę swoją miała w 2001 roku. Znalazła się na listach przebojów w 17 krajach i wprowadziła zespół w nowe milenium.

I Feel You

Utwór, który znajdziemy na płycie Songs of Faith and Devotion wydanej w 1993 roku. Pojawił się na listach przebojów w 18 krajach, w tym na Liście Przebojów Programu Trzeciego.

 Just Can’t Get Enough

Piosenka z wydanej w 1981 roku płyty Speak & Spell. Czyli pierwszej w karierze zespołu. Jeden z weselszych i najbardziej fantazyjnych utworów zespołu. Pojawił się na listach przebojów w 10 krajach.

Strangelove

Utwór Strangelove pochodzi z albumu Music for the Masses wydanego w 1987 roku. Oryginalnie kawałek ten miał szybsze tempo, ale zespół zdecydował się je spowolnić, aby pasował do pozostałych na płycie.

It’s No Good

Kawałek znajdziemy na płycie Ultra, która wydana została w 1997 roku. Było to pierwsze wydawnictwo po tym, jak Dave Gahan prawie przedawkował narkotyki. Płyta utrzymana była raczej w ponurym nastroju, czego można było się spodziewać po tak dramatycznych dla zespołu wydarzeniach. It’s No Good jest dość tajemniczym utworem, który znajduje się na liście największych klasyków zespołu.

 

Przyznaję bez bicia, że ranking 10 najlepszych utworów Depeche Mode jest dosyć subiektywny. Aby wybrać 10 utworów z tak szerokiej oferty, trzeba się troche nagłowić. Nie jest to proste. Czekamy na Wasze ulubione i Waszym zdaniem najlepsze utworu zespołu. Zaproponujcie swoją dziesiątkę.

 

Źródło zdjęcia: rollingstone.com