Zapiski sarkastycznego Shauna Bythella

Życie małomiasteczkowego antykwariusza

Zastanawialiście się kiedyś, jakie życie wiodą właściciele księgarń lub antykwariatów? Niejeden miłośnik książek chciałby na chwilę zamknąć się w otoczeniu dzieł literackich, by w spokoju zatracać się w krainie wyobraźni. Tym samym już 19 czerwca poznamy ciepłe, ironiczne i dowcipne zapiski sarkastycznego Shauna Bythella (posiadacza największego w Szkocji antykwariatu) pt. Pamiętnik księgarza.

Poznajcie zapiski sarkastycznego Shauna Bythella. Jest właścicielem największego w Szkocji antykwariatu i mieszkańcem niewielkiego Wigtown, położonego – jak głoszą miejscowe foldery – w pięknym, acz zapomnianym zakątku tej niezwykłej części Zjednoczonego Królestwa. A oto jego zapiski – Pamiętnik księgarza. Czy zaczął je sporządzać, żeby nie zwariować? To bardzo prawdopodobne.

 Zapiski sarkastycznego Shauna Bythella

Wszyscy znamy stereotyp niecierpliwego, nietolerancyjnego i aspołecznego właściciela księgarni. Pewne jest, że zanim kupił antykwariat, Shaun Bythell miał usposobienie życzliwe i przyjazne. Jednak nieustająca lawina głupich pytań, coraz bardziej opłakany stan jego finansów, ciągłe sprzeczki z personelem i nieustanne, wyczerpujące targowanie się z klientami sprawiły, że i Shaun dołączył do grona zachowujących się stereotypowo księgarzy. Ale zapytany, czy chciałby cokolwiek zmienić, odpowiada bez wahania: Nie.

Jeżeli postać Shauna Bythella Was zaintrygowała, obejrzyjcie filmik z nim w roli głównej.

Pamiętnik księgarza to rok z życia właściciela niezwykłego, niemal kultowego już dziś The Book Shopu; to przede wszystkim pełen smakowitych kąsków dziennik, wypełniony po brzegi humorem, autoironii, ciętymi uwagami na temat otaczającego świata – począwszy od pełnego zakamarków i książek antykwariatu, dziś przyciągającego rzesze gości z całego świata.

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis, premiera już 19 czerwca.


Pamiętnik księgarza objęty jest patronatem Kulturalnych Mediów

Zachęcamy do zapoznania się z recenzją książki pt. Astralker

Astralker – parapsychiczne rozczarowanie

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o