Top 10 wakacyjnych podcastów w Audiotece. Lato, trwaj!

0
390
Top 10 wakacyjnych podcastów w Audiotece
fot. Materiały prasowe

Audioteka nie jest miejscem jedynie z adudiobookami. Firma odpowiada także za produkcje autorskich podcastów, często współpracując przy tym ze znanymi nazwiskami. Okres wakacji był czasem, w którym popularnością cieszyły się słuchowiska muzyczne, ale też i poważniejsze projekty. We wrześniu czeka nas sporo nowych tytułów. Teraz jednak sprawdźmy Top 10 wakacyjnych podcastów w Audiotece.

Polski rynek podcastów stanowi jeden z najszybciej rozwijających się na świecie! Z badania Tandem Media i Publicis Groupe wynika, że co czwarty polski internauta słuchał podcastów – większość co najmniej raz w miesiącu, a ponad połowa raz w tygodniu.

Audioteka jest na rodzimym rynku oczywiście wiodącym dystrybutorem i producentem audiobooków oraz innych produkcji audio, w tym właśnie podcastów. W te wakacje, nieco odmienne od wcześniejszych, na platformie pojawiały się niezwykłe tytuły (m.in. Łamacz Szyfrów). Jakich podcastów najczęściej słuchali użytkownicy Audioteki?

Top 10 podcastów w Audiotece
fot. Audioteka

10. Czarny Romans

Cała Warszawa znała Czarnego Romana. Jedni uważali go za kolorowego ptaka, głos z innego wymiaru. Drudzy zaś widzieli w nim przerażającego szamana, który zwiastował przechodniom śmierć. Niektórzy mówili – ot, cinkciarz, który po bankructwie popadł w obłęd i został bezdomny.

Ile słów potrzeba, aby opowiedzieć życie jednego człowieka? Kim tak naprawdę był Czarny Roman? Aby się tego dowiedzieć, Michał Marczak wraz z Cezarym Ciszewskim, reżyserem i dokumentalistą, spędzili rok na ulicy Chmielnej – tak ukochanej przez jedną z najbardziej kolorowych ulicznych legend Warszawy. Fascynacja tym człowiekiem pozwoliła im odkryć jego zaskakujące tajemnice.

Reportaż ujęty w siedmiu odcinkach to jeden z hitów roku Audioteki.

Plan B - top 10 wakacyjnych podcastów
fot. Audioteka

9. Plan B

Adam Bochiński i Maciek Hamela, dwóch nagradzanych reportażystów, opowiada historie osób, którym życie spłatało figla i zmusiło do zmiany planów. Od byłej miss Indii, która w czasach PRLu uciekła do Polski przed aranżowanym małżeństwem, do modela przypominającego Leonardo di Caprio, który obecnie zajmuje się przeprowadzkami w Londynie, słuchacze poznają fascynujące, czasem smutne, a czasem przynoszące pocieszenie ludzkie historie.

Jak nie zwariować
fot. Audioteka

8. Jak nie zwariować? O psychoterapii w pigułce

Okres pandemii to dla wielu czas głębokich przemyśleń i zadumy nad swoimi celami. I co ciekawe, w Audiotece od momentu wybuchu pandemii o 94% wzrosła popularność audiobooków w kategorii Religia. Ale materiały z dziedziny psychologii też cieszą się sporym zainteresowaniem. Dr Paweł Holas w oryginalnej produkcji Audioteki, Jak nie zwariować, otwiera słuchaczom drzwi do gabinetu psychoterapeutycznego. Razem z zaproszonymi ekspertami odpowiada na pytania dotyczące zdrowia psychicznego i psychoterapii.

7. Outriders Brief

Kochacie być na bieżąco z newsami? Cotygodniowy newsletter międzynarodowego serwisu Outriders to jeden z najlepszych sposobów na pogłębianie wiedzy o świecie. W podsumowaniu tygodnia nie zawsze poruszane są tematy z pierwszych stron gazet, ale podcast zapewnia głęboką analizę istotnych tematów z zakresu polityki, gospodarki, nauki i zmian społecznych.

Produkcja powstaje we współpracy z Audioteką, a dla tych, którzy pragną dowiedzieć się więcej o poruszanych tematach, dostępne są liczne źródła.

Nie Wiem - podcast w Audiotece
fot. Audioteka

6. Filip Springer, Nie Wiem

Ten podcast oswaja niepewność, przecież w niepewnych czasach zwracamy się po odpowiedzi do naszych autorytetów. Filip Springer, dziennikarz i autor reportaży, postanowił zapytać mądrych ludzi o coś nietypowego – czego nie wiedzą.

W programie gościli już między innymi architektka Ewa Kuryłowicz, Jerzy Hausner czy pisarka Julia Fiedorczuk.

5. Podcast Powszechny

To jeden z dwóch najpopularniejszych podcastów w Audiotece (nieprodukowany przez firmę). Oczywiście dobrze kojarzycie, jest to produkcja Tygodnika Powszechnego, a co jakiś czas w podcaście można usłyszeć jego autorów. Polityka, świat, wiara, kultura i nauka. Jest też miejsce na wywiady.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments