Tamta Kobieta – Anna H. Niemczynow [recenzja]

Fot. Diana Łętocha

Każdy z nas ma swoje marzenia, do których wytrwale dąży. Każdy z nas ma za sobą także przeszłość, o której wolałby nie wspominać… czy jedno ma wpływ na drugie? Być może sekret ten zdradzi wam Tamta Kobieta.

Dziewczyna miała charakter. To trzeba było jej przyznać

Roma Jasińska od zawsze chciała być lekarką. Pragnęła dostać się na medycynę i jako jedyna w rodzinie mieć wyższe wykształcenie. Dopięła swego celu – teraz przyjmuje w swoim gabinecie licznych pacjentów, pracując ponad normę. Pewnego dnia przychodzi do mniej tajemniczy mężczyzna z małą dziewczynką. Jak się okazuje, nie jest on przypadkowym pacjentem, a mężczyzną, przed którym próbowała się ukryć… Co ich łączyło? Jaka była przeszłość doktor Jasińskiej? I przede wszystkim – jaką rolę odegrała w jej życiu tamta kobieta?

Po co spieszyła się do dorosłości i po cóż jej była niezależność oraz rzekome profity z nią związane?

Tamta Kobieta to ósma powieść autorstwa Anny Niemczynow. Książka zawiera prolog oraz podzielona jest na trzy części. Narracja prowadzona jest w trzeciej osobie liczby pojedynczej. Napisana łatwym i przyjemnym w odbiorze językiem, niezwykle obrazowym, z domieszką humoru.

Postacie są różnorodne, wzbudzające na ogół sympatię. Główna bohaterka to piękna, młoda dziewczyna, która ze wsi trafia do wielkiego miasta, a jej życie zmienia się o 360 stopni. Nic nie jest takie, jak sobie zaplanowała. Natrafia na wiele trudności, jednak dzięki uporowi ze wszystkim daje sobie radę. Miłość, rodzina, praca, marzenia – każdy z nas miał swoje wzloty i upadki w tych dziedzinach. Roma jest więc przedstawicielką typowego studenta, wkraczającego w dorosłe życie. Jej życie momentami bywało idealne, ale doznała również wielu krzywd. Zatraciła również samą siebie.

Czasami trzeba zgubić drogę, aby odnaleźć samego siebie

Ta książka udowadnia, że każdy jest tylko człowiekiem, i nic, co ludzkie, nie jest nam obce. Mimo wszystko lektura daje wiarę w lepsze jutro i zachęca, by wytrwale walczyć o swoje marzenia i nigdy się nie poddawać. Należy również pamiętać, że zawsze powinniśmy pomagać innym oraz nie bać się przyjmować pomocy od innych, bo to żaden wstyd. Zawsze możemy także liczyć na wsparcie bliskich oraz aniołów, które nie pozwolą, by stała nam się krzywda.

Anna Niemczynow nie ukrywa, że jest osobą wierzącą i ten wątek również możemy znaleźć na kartach jej książek. Tamta kobieta przedstawia między innymi ciekawą technikę odkurzacza Archanioła Michała. Zaintrygowani? Zachęcam do przeczytania lektury!

Aby żyć dobrze, wystarczy światło na dziś i zaufanie na jutro

Tamta Kobieta to historia zarówno o sukcesach, jak i porażkach. Przedstawia perypetie wielu osób, choć szczególnie skupia się na tej jednej – młodej, nie znającej jeszcze dorosłego życia studentce. Pełna ciepła, humoru, ale i zachęcająca do refleksji nad własnym życiem – tak mogłabym podsumować całą historię. Serdecznie polecam i zachęcam również do zapoznania się z pozostałą twórczością niesamowitej pisarki.


Jeśli poszukujesz wygodnej i gustownej odzieży sportowej, zachęcamy do artykułu u marce ZIMNO!