Od kilku dni trwa kolejna odsłona Dyskusyjnych Klubów Czytelniczych. Po raz siódmy w Krakowie rozpoczęło się bardzo ciekawe wydarzenie czytelnicze. Co miesiąc, od maja do grudnia (z wyjątkiem miesięcy, w których trwają szkolne wakacje), będą odbywały się spotkania podczas których będzie można dyskutować o lekturach.
Wydarzenie to odbywa się w Krakowie cyklicznie od 2016 roku. Co miesiąc czytelnicy dostają za zadanie zapoznać się z inną lekturą, o której będą dyskutować. Każdemu dniu tygodnia przypisany jest inny gatunek literacki. Następnie odbywa się spotkanie, podczas którego prowadzący ma za zadanie wciągnąć przybyłych gości w dyskusję. Pozostawia on jednak pole do refleksji na temat autora, stylu, jego dzieła i najważniejszego, czyli opinii. Do dyskusji może włączyć się każdy, niezależnie od doświadczenia, o ile tylko przeczytał książkę.
Program wydarzenia został zaprojektowany tak, by każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie. Z tego powodu w każdy dzień tygodnia dyskusja związana będzie z innym gatunkiem literackim. Smaczku, a zarazem niezwykłej aury spotkaniom dodaje fakt, że będą odbywać się one w klimatycznych księgarniach. Każde z tych miejsc to na co dzień również kawiarnia. Popijanie filiżanki kawy czy herbaty to coś, co powinno zachęcić sporo moli książkowych.
Tak zapowiada się program wydarzenia:
klasyka, prowadzi: Marcin Wilk
Antykwariat Abecadło, ul. Tadeusza Kościuszki 18
poniedziałki, godz. 18.00
komiks, prowadzi: Jan Sławiński
Fankomiks, ul. Batorego 2
wtorki, godz. 18.00
literatura dla dzieci, prowadzi: Wanda Matras-Mastalerz
Cafe NOWA Księgarnia, os. Zgody 7.
wtorki, godz. 17.00
reportaż, prowadzi: Szymon Kloska
Bonobo, Mały Rynek 4
środy, godz. 18.00
poezja, prowadzi: Wojciech Bonowicz
NIĆ, ul. Sławkowska 28,
środy, godz. 18.00
esej, prowadzi: Maciej Jakubowiak
Księgarnia Karakter, ul. Tarłowska 12
czwartki, godz. 18.00
powieść współczesna, prowadzi: Anna Marchewka
Massolit Books & Café, ul. Felicjanek 4
piątki, godz. 18.00
Wśród lektur zaproponowanych przez organizatorów w programie wydarzenia można znaleźć sporo intrygujących pozycji. Jest miejsce dla klasyków literatury pięknej jak i dla tytułów trochę mniej znanych. Łączy je jedno – każda z nich jest warta przeczytania. Jest ich aż czterdzieści dwie. Dla statystycznego Polaka, który według badań czyta trzy książki rocznie, to czternaście lat czytania! To co, zostajecie pełnoetatowymi molami książkowymi?