Światowi pisarze w Empiku – cykl #premieraonline trwa!

Jo Nesbo - cykl premieraonline - spotkanie autorskie Empik
fot. Materiały prasowe

We wtorek, 1 września, w organizowanym przez Empik spotkaniu autorskim online wzięła udział Anne Applebaum. Amerykańsko-polska dziennikarka, publicystka The Washington Post, laureatka Pulitzera za Gułag. W piątek, tj. 4 września, kolejni światowi pisarze staną się gwiazdami cyklu #premieraonline

Tego wydarzenia nie mogą przegapić zwłaszcza fanatycy powieści kryminalnych, bowiem gościem, tworzącym w tym gatunku, będzie sam Jo Nesbø. Nie można oczywiście zapomnieć o wybitnej pisarce, Zadie Smith. Zdobywczyni nagrody James Tait Black Memoriał. Ponadto The Guardian First Book Award Whitbread, Whitbread Book, Commonwealth Writers First Book Prize czy Betty Trask Award.

Światowi pisarze - Zadie Smith w spotkaniu autorskim online z cyklu #premieraonline
fot. Materiały prasowe

Zadie Smith – piątek, 4 września, godz. 18:00

Ta niezwykle utalentowana pisarka za powieść O pięknie została nominowana do nagrody Bookera, jednej z najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród literackich na świecie.

Najnowsze dzieło, Przebłyski, to  odpowiedź autorki na bezprecedensową globalną sytuację spowodowaną pandemią COVID-19. Zadie włożyła sporo poświęcenia, aby zgłębić, jak bardzo przymusowe STOP dla świata wpłynęło na kryzys tożsamości i relacji międzyludzkich. Spotkanie w ramach cyklu #premieraonline, które poprowadzi Anna Dziewit-Meller, będzie okazją do podzielenia się refleksjami nad znaczeniem solidarności, miłości i zrozumienia w dzisiejszym świecie.

Jo Nesbo - cykl premieraonline - spotkanie autorskie Empik
fot. Materiały prasowe

Jo Nesbø – piątek, 4 września, godz. 20:00

Książki norweskiego pisarza sprzedały się na całym świecie w nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy. Oczywiście do wciągających, trzymających w napięciu bestsellerowych książek przekonali się także polscy czytelnicy. W trakcie spotkania #premieraonline organizowanego przez Empik, pisarz zaprezentuje swoją najnowszą powieść Królestwo.

Akcja osadzona w klimatycznej norweskiej wiosce toczy się wokół doświadczeń mechanika Roya, który musi stawić czoła mrocznym rodzinnym sekretom z dzieciństwa i okresu dorastania.

Podczas rozmowy z pisarzem widzowie będą mogli zapytać nie tylko o twórczość literacką, ale i muzyczną. Nesbø ma na koncie siedem płyt z zespołem Di Derre oraz jeden solowy krążek. Prowadzącym spotkania będzie Adam Szaja.

Transmisje spotkań odbędą się na stronie facebook.com/Empikcom


Źródło: Informacja prasowa / empik.com / 28.08.2020 r.

Nieco ponad miesiąc pozostał do 2. edycji Wirtualnych Targów Książki Empiku!