Nowa seria kryminalna Ryszarda Ćwirleja. Granica możliwości już 11 stycznia!

0
849
Ryszard Ćwirlej
fot. materiały prasowe

Powoli poznajemy powieści literackie, które zostaną wydane w nowym, 2023 roku. Wydawnictwo Muza poinformowało o jednej z najgorętszych premier nadchodzącego roku! Ryszard Ćwirlej wyda nową książkę z gatunku kryminału w tym wydawnictwie! Granica możliwości to książka osadzona w latach 90. i będzie ona początkiem nowej serii kryminalnej w dorobku autora. Premiera już 11 stycznia!

Fabuła powieści

W jadącym z Niemiec passacie giną kierowca i pasażer. W aucie nie ma pieniędzy, dokumentów ani żadnego zakupionego na Zachodzie towaru, co budzi podejrzenia Brygidy Bocian, młodej, ambitnej i nieustępliwej pani prokurator. Wkrótce dochodzi do kolejnego niepokojącego zdarzenia – na jednej z poznańskich ulic eksploduje samochód z kobietą w środku. Czy te dwa tragiczne incydenty to zwykły zbieg okoliczności? A może obie sprawy mają ze sobą coś wspólnego?
Wielowątkowa fabuła, po mistrzowsku budowane napięcie oraz dynamiczna i pełna zaskakujących zwrotów akcja to najlepsza wizytówka twórczości Ryszarda Ćwirleja. Uwielbiany przez czytelników za niezwykłą umiejętność przedstawiania skomplikowanego policyjnego śledztwa oraz kreowania charyzmatycznych, zapadających w pamięć postaci, może się pochwalić godnym pozazdroszczenia talentem do opowiadania o Polsce lat 80. i 90. W Granicy możliwości poznański autor jak zawsze perfekcyjnie oddaje ducha opisywanych czasów, w tym ówczesną sytuację polityczną, nastroje społeczne . A do tego specyfikę pracy przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości,  próbują odnaleźć się w demokratycznej Polsce lat 90. W książce obok nowych nazwisk pojawiają się także postaci dobrze znane z poprzednich powieści autora.

O autorze

Ryszard Ćwirlej jest pisarzem, dziennikarzem i wykładowcą akademickim, twórcą nowego gatunku literackiego: kryminału neomilicyjnego. Jego powieść Błyskawiczna wypłata otrzymała nagrodę dla najlepszej miejskiej powieści kryminalnej na Festiwalu Kryminalna Piła w 2015 roku. Dzięki Wydawnictwu Muza ukazało się dotychczas trzynaście tytułów m.in Naga prawda, Mordercza rozgrywka, Jedyne wyjście czy Ostra jazda. W 2018 roku Ryszard Ćwirlej został podwójnym laureatem: Nagrody Wielkiego Kalibru i Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników. W 2020 roku autor otrzymał nagrodę Złoty Pocisk 2019 dla najlepszego polskiego kryminału za powieść Ostra jazda.

Czekacie na tę nowość od Ćwirleja?


Zachęcamy również do przeczytania recenzji książki J.T. Ellison – Więzy Krwi

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments