Niech stanie się światłość – niedługo na księgarnianych półkach

Niech stanie się światłość zapowiedź
Fot. Magda Grzyb www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazki/niech-stanie-sie-swiatlosc/ pixabay.com/photos/sunrise-sun-clouds-sky-mood-3533173/

W ostatnich latach Wikingowie stali się bardzo popularni w powieściowej przestrzeni. Wczesne lata ziem Angielskich, wielki chaos i nieustająca walka o władzę. Niech stanie się światłość to powieść o początkach najmroczniejszej z epok.

Potrójna walka

Fabuła powieści Niech stanie się światłość ma opierać się na trzech osobach. Zatem śledzimy losy trzech odmiennych bohaterów, ich ścieżki przecinają się na łamach książki. Mianowicie poznamy szkutnika i jego rodzinę, którą zmuszono do przeniesienia się na ziemie, gdzie nie są mile widziani. Kolejną postacią jest młoda kobieta, po wyjściu za mąż z miłości i wyrusza w podróż do obcego kraju. Bez wątpienia musi uważać na każdy swój krok, aby w świecie ciągłej walki o władzę zachowała życie i pozycję. Trzeci bohater jest mnichem. Razem z fabułą wkracza w nową epokę i stara się wprowadzić zmiany w postaci edukacji. Marzy on o przekształceniu opactwa na centrum nauki znane w całej Europie.

Ten burzliwy okres w dziejach Anglii sprawi, że każdy z głównych bohaterów stanie na drodze żądnego władzy biskupa. Bezsprzecznie jest on zdolny do popełnienia wielu grzechów, aby tylko zachować władzę.

Autor filarów 

Ken Follett to brytyjski pisarz, autor thrillerów i powieści historycznych. Jego twórczość skupia się głównie na II wojnie światowej. Niech stanie się światłość należy do zbioru dzieł odzwierciedlających fascynację twórcy średniowieczem. Z pewnością książką zapewniającą mu rozgłos była Igła (1978) oraz Filary Ziemi, które poprzedzają wydarzenia opisane w Niech stanie się światłość. Ken doskonale łączy wątki miłosne z akcją, co sprawia, że jest mianowany jednym z najlepszych współczesnych pisarzy. Ciekawostką na temat autora jest fakt, że jego nazwisko pojawia się w jednej z książek Terrego Pratchetta.

Niech stanie się światłość

Wydawnictwo Albatros zapowiedziało premierę Niech stanie się światłość na 30 września 2020 roku. Historia opisana jest na 768 stronach oraz zamknięta w twardej oprawie. Warto wspomnieć, że ceny powieści są bardzo korzystne. Wahają się między 43.37 zł a 35.68 zł. W rezultacie zakup najnowszej powieści Kena Folletta jest niezwykłą okazją na przeżycie wraz z bohaterami walki o lepsze jutro.


Zachęcamy także do przeczytania recenzji powieści!

Tu żyją smoki James A. Owen – wyjątkowa powieść dla miłośników fantasy