Książka dla miłośników psów – o psiakach

książka dla miłośników psów
https://flic.kr/p/7NeAfH

Psy to najczęściej wybierane zwierzęta domowe. Te kochane czworonogi potrafią szybko poprawić nastrój, a czasem wręcz przeciwnie – doprowadzić nas do szału. Ale czy wiedzieliście, że ich zachowanie wynika z waszego postępowania? Jak kocha pies? I dlaczego daje tyle radości? Jeśli jesteście tego ciekawi, te książki są dla was.

1. Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić – Maria Apoleika

książka dla miłośników psów
znak.com.pl

Książka opowiadająca z humorem o psich sytuacjach, które zdarzają się prawie każdemu właścicielowi psa . Fantastyczna propozycja na wieczór w fotelu, ze swoim psem obok. Czytając ją uświadomicie sobie, że nie tylko wy macie takie akcje ze swoimi pupilami! Obowiązkowa książka dla miłośników psów.

2. Słuchając psa – Zofia Zaniewska-Wojtków, Piotr Wojtków

książka dla miłośników psów
empik.com

Mimo, że pies na ogół kojarzy się z radosną mordką i nieskończonym pokładem energii, to on również miewa swoje problemy, i mimo że tego nie zauważamy, może czuć się źle. Tak jak wspomniałem na początku, psy często zachowują się w taki sposób, iż nie umiemy na pierwszy rzut oka stwierdzić, że coś jest nie tak jak powinno. Dlatego z pomocą przychodzi para autorów, którzy przekazują swoją wiedzę w lekkiej formie, pod postacią książki i wyjaśniają jak należy postępować z psem, aby czuł się przy nas bezpiecznie i abyśmy my mogli spokojnie cieszyć się swoim towarzyszem. Dodatkowo otrzymujemy solidną porcję porad na temat nauki komend.

3. Jak kochają nas psy. Tajemnice psiego mózgu – Gregory Berns

książka dla miłośników psów
empik.com

Kolejna książka dla miłośników psów na naszej liście porusza temat miłości. Podobno pies to najlepszy przyjaciel człowieka, ale czy rzeczywiście darzy nas taką miłością? Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, czy to faktycznie jest prawdą, wyposażcie się w tę pozycję. Autor książki wraz ze swoją kundelką wyruszają w niezwykłą podróż w celu odkrycia zasad funkcjonowania psiej miłości. Według badań Bernsa przyjaźń pomiędzy psem a człowiekiem to jedna z najbardziej wyjątkowych relacji w świecie zwierząt. Zaciekawieni?

Gdzie znaleźć merdającego przyjaciela?

Książek na temat psów powstało wiele i nie sposób je wszystkie opisać w jednym artykule. Niektórych nawet już nie dostaniecie. Bez obaw, te opisane przeze mnie są dostępne prawdopodobnie od ręki.

Być może ktoś z was postanowi znaleźć dla siebie psiego przyjaciela. Jeśli zależy wam na silnej więzi i nie boicie się długiej wędrówki do zaufania ze strony psa, to spróbujcie wziąć jakiegoś ze schroniska. Wiąże się to niejako z poświęceniem i silną wolą, bo często psy, które znajdują się w schroniskach, mają trudną przeszłość za sobą i trzeba się naprawdę postarać, żeby przestały widzieć w nas zagrożenie. Czasem nie chcą jeść i są bardzo wystraszone w związku ze zmianą otoczenia. Dlatego trzeba się dobrze przygotować na przyjęcie takiego członka rodziny i wiedzieć, że tego właśnie się chce.