„Kiedy Cię spotkałam” – Krystyna Mirek [recenzja]

0
18

Życie bywa bardzo przewrotne. Czasem rzuca nam kłody pod nogi, a innym razem przyjemnie zaskakuje i rozwiązuje nasze problemy. W najnowszej książce Krystyny Mirek Kiedy Cię spotkałam bohaterowie napotykają sporo sytuacji, które z pozoru są trudne, ale czasem wystarczy spojrzeć na rzeczy z innej perspektywy, a wszystko nabiera koloru…

Po co komu miłość? To tak okropnie bolało. Kilka krótkich chwil radości, a potem już tylko ogromne cierpienie

Magda jest nauczycielką samotnie wychowującą nastoletnią córkę. Niestety, kobieta nie ma szczęścia w miłości. Pierwszy mężczyzna zostawił ją, gdy zaszła w ciążę, drugi oszukał i okradł, a trzeci wydaje się zbyt idealny, żeby był prawdziwy. Zresztą, on ma już szczęśliwą rodzinę i żadnych trosk czy problemów – nie to, co nasza bohaterka, Magda. Jej córka Zuza również przechodzi problemy sercowe. Samuel – pierwsza miłość nastolatki okazał się kimś innym, niż sądziła, a perspektywę przyszłego związku zniszczyła jej najlepsza przyjaciółka.

Szczęśliwą singielką jest natomiast Amelia, przyjaciółka Magdy. Po przejściach, jakich doświadczyła w toksycznym związku, teraz pragnie jedynie spokoju, który każdego dnia celebruje. Chcąc nie chcąc znajduje się jednak w centrum zamieszania przez kłopoty nauczycielki i jej córki. Na domiar złego, podkochuje się w niej przyjaciel, którego ta stale odtrąca. Czy problemy miłosne bohaterów wreszcie się skończą? I co z tym wszystkim ma wspólnego pies imieniem Bąbelek, schorowana kobieta i mężczyzna, który nieopatrznie zaprosił koleżankę na kawę? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w lekturze.

Co jeszcze mogło się wydarzyć? Jak bardzo idealne ktoś może mieć życie?

Książka Kiedy Cię spotkałam to powieść obyczajowa z głównym wątkiem romansowym. Pisana w trzeciej osobie liczby pojedynczej z perspektywy kilku bohaterów. Różne wątki mieszają się, tworząc zgraną i spójną całość. Napisana łatwym i przyjemnym w odbiorze językiem.

Krystyna Mirek porusza w swej najnowszej książce wiele ważnych tematów, jak i problemów. Przede wszystkim jednak fabuła skupia się na wniosku, że nie należy oceniać ludzi po pozorach, ponieważ nie wiemy, jaka jest prawda. Oceniamy innych po czynach i wyglądzie, nie zdając sobie sprawy, co się za tym kryje. Przez to czasem ufamy niewłaściwym ludziom, a tych dobrych odrzucamy. Często też porównujemy się do innych, na ogół na naszą niekorzyść, a przecież każdy jest tak samo ważny i wyjątkowy. Autorka za pomocą głównej bohaterki Magdy, z którą każda kobieta mogłaby się utożsamić pokazuje, że należy cieszyć się życiem i dbać o siebie, niezależnie od wieku, majątku czy pozycji społecznej. Trzeba szukać radości w drobnych rzeczach i skupiać się na tym, co dobre.

Książka też bardzo koncentruje się na relacjach międzyludzkich – zarówno rodzicielskich, miłosnych, jak i przyjacielskich. Drobne nieporozumienia i brak szczerości mogą znacząco wpłynąć na każdą sferę i powodować problemy, które trudno później naprawić.

Czas wreszcie stawić czoła prawdziwemu życiu

Kiedy Cię spotkałam zawiera wiele cennych wskazówek i skłania do refleksji nad własnym życiem i postępowaniem. Poprzez lekką lekturę autorka przekazała cenne, życiowe wartości. Bohaterowie są różnorodni, ale bardzo realni – posiadają swoje problemy i wątpliwości, mają jakieś cele w życiu. Jednych polubimy bardziej, innych mniej. Całość jest jednak spójna i mimo różnych perturbacji – optymistyczna. Wiele zależy od nastawienia, na które akurat mamy wpływ.

Kiedy Cię spotkałam

Książka Kiedy Cię spotkałam to lektura dająca nadzieję i niosąca chęć do zmian. Podkreśla, jak ważne są relacje z innymi i zostawia przyjemne ciepło na sercu. Polecam.


Jeśli potrzebujecie nieco dreszczyku, warto sięgnąć po dobry kryminał, na przykład po najnowszy tom Pastwa autorstwa Agnieszki Jeż!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments