Festiwal Kreatywności Studenckiej – Zanurz się w literaturze

Festiwal Kreatywności Studenckiej NZS UWr

Festiwal Kreatywności Studenckiej zbliża się coraz większymi krokami. Od 9 do 16 stycznia 2019 roku Wrocław opanują miłośnicy książek. Otóż motywem przewodnim nadchodzącej edycji Festiwalu będzie literatura.

Festiwal Kreatywności Studenckiej to jeden z projektów organizowanych przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest to cykl bezpłatnych warsztatów, debat oraz spotkań z inspirującymi osobami. Ideą Festiwalu jest propagowanie różnych form sztuki, udostępnianie studentom profesjonalnej wiedzy z zakresu działań artystycznych, a także promowanie uczestnictwa w życiu kulturalnym Wrocławia. Każda edycja tego projektu ma inny motyw przewodni (poprzednie na przykład dotyczyły aktorstwa oraz filmu i animacji). Hasło Zanurz się w literaturze wskazuje na to, że tym razem wszystkie elementy programu będą krążyć wokół tematu książek – ich różnych gatunków oraz etapów powstawania.

Festiwal Kreatywności Studenckiej – program

9 stycznia (środa) – warsztaty z kolażu i poezji prowadzone przez Muzeum Pana Tadeusza
10 stycznia (czwartek) – spotkanie z wydawnictwem Zaklęty Papier
11 stycznia (piątek) – warsztaty z prawa autorskiego prowadzone przez Krzysztofa Siewicza z Fundacji Nowoczesna Polska
12 stycznia (sobota) – warsztaty z tworzenia komiksów prowadzone przez Pawła Rzodkiewicza i Tomasza Woroniaka
13 stycznia (niedziela) – spotkanie autorskie z Jurkiem Zielonką
14 stycznia (poniedziałek) – warsztaty z twórczego pisania prowadzone przez dr. Pawła Bernackiego
15 stycznia (wtorek) – spotkanie z Magdaleną Kostyszyn (autorką blogów Venila Kostis i Ch…owa Pani Domu oraz książki o tym samym tytule)
16 stycznia (środa) – warsztaty z pisania recenzji literackich prowadzone przez Jakuba Sobieralskiego (autora bloga Oczytany Facet)
Oprócz tego na weekend (12–13 stycznia) planowane są również gra miejska, sesja RPG oraz akcja wymiany książek.

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą na terenie Uniwersytetu Wrocławskiego oraz w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

Konkurs literacki

W ramach tej edycji Festiwalu organizowany jest również konkurs na najlepsze opowiadanie pod hasłem INNY ŚWIAT. Wszystkie prace zostaną ocenione przez jury w składzie: prof. Jan Miodek, Jakub Skurtys oraz Jakub Sobieralski. Swoje teksty można wysyłać do 2 stycznia 2019 roku na adres mailowy konkurs.fks@nzs.org.pl. Nagrodą główną jest publikacja najlepszego opowiadania na łamach miesięcznika „Odra”. Ponadto na zwycięzcę oraz wyróżnionych uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 13 stycznia (przed spotkaniem z Jurkiem Zielonką).

Więcej informacji o wydarzeniu i konkursie znajdziecie na fanpage’u Festiwalu Kreatywności Studenckiej.