Empik zaprasza wszystkich na kolejne e-spotkania autorskie, które odbędą się na żywo w ramach cyklu #premieraonline. Już w przyszłym tygodniu będziemy mogli wysłuchać Andrzeja Ziemiańskiego, który opowie o swojej powieści Cyberpunk. Odrodzenie, czyli ciekawym dziele z gatunku science fiction. Studio ugości również Rafała Collinsa – ten opowie z kolei o książce (nie)Odjazdowe życie braci Collins, opisującej dążenie do marzeń.
Interaktywne transmisje odbędą się na stronie Facebook.com/empikcom. Spotkania będą oczywiście tłumaczone na język migowy, a podczas streamingu będzie można zadawać pytania w sekcji komentarzy.
Andrzej Ziemiański – środa, 12 sierpnia, godz. 18:00
Rozmowę z Andrzejem Ziemiańskim, autorem książki Cyberpunk. Odrodzenie (Wydawnictwo Akurat) poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge (Radio ZET).
Zbrodnia i nauka przyszłości to to, co rządzi rozświetlonym neonami miastem opisanym w książce Andrzeja Ziemiańskiego. Rozciągające się wśród mgły i deszczu wieżowce, tłoczne i wąskie uliczki, pulsujące neony i wielkoformatowe reklamy – tak maluje się tło rzeczywistości przepełnionej przestępczością, nielegalny handlem bronią, danymi, a ponadto nawet ludzkimi ciałami. W tym świecie jednostka nic nie znaczy, a losem ludzkości zarządzają wielkie korporacje i potężne gangi. To Zakazane Miasto.
Były policjant, Shey Scott – wydalony ze służby z powodu śmiertelnej choroby – i jego partner, Lou Landon, próbują namierzyć Axel Staller – siostrę bliźniaczkę kobiety, która w zwyczajny, biały dzień mimo najwyższych środków bezpieczeństwa i szczegółowej kontroli, będąc wciąż monitorowaną, nie wiedząc czemu, stała się morderczynią kilkunastu osób.
Rafał Collins – czwartek, 13 sierpnia, godz. 18:00
Rafał Collin, czyli kolejny gość Empiku – autor książki (nie)Odjazdowe życie braci Collins.
Bracia Collins to na pozór doskonale znani mężczyźni. Widujemy ich w programach telewizyjnych, kolorowych czasopismach, a nawet na zdjęciach regularnie zamieszczanych w portalach internetowych. Ale czy znamy ich naprawdę? Czy znana nam jest historia ich sukcesu i droga, która z legnickiego blokowiska zawiodła ich tam, gdzie są teraz? Nie była to ścieżka usłana różami. Za to wyboista, prowadząca pod górę, wykańczająca.
Tę książkę można czytać na trzy sposoby. Pierwszy, uznając ją za opowieść o zwycięstwie na przekór wszelkim przeciwnościom. Drugi, traktując ją jako literaturę motywacyjną . Głównym przesłaniem tego dzieła jest bowiem motywacja – nigdy nie wolno się poddawać, nie wolno porzucać marzeń, trzeba jedynie dążyć do celu, choćby to było wbrew światu. Trzeci, po prostu poznać fascynującą historię Grześka i Rafała, którzy stali się Gregiem i Ralphem. Historię miejscami smutną, miejscami zabawną, ale zawsze wciągającą.
Poza Empikiem (który niedawno ogłosił nabór wydawnictw do drugiej edycji Wirtualnych Targów Książki Empiku) na e-spotkania autorskie zapraszają oczywiście Wydawnictwo Akurat, Wydawnictwo Editio oraz Discovery.
Źródło: Informacja prasowa | empik.com | 6.08.2020 r. |