15-18 października – Noc Księgarń dla fanów literatury

Noc Księgarń to ponad 200 interesujących atrakcji, m.in: spotkania z autorami, koncerty, warsztaty, kiermasze oraz wystawy.

Literacka przygoda dla czytelników w każdym wieku

Noc Księgarń to wydarzenie koordynowane przez dystrybutora książek Azymut, dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Istniejące od ponad 20 lat wydawnictwo zajmuje się sprzedażą hurtową książek oraz świadczeniem usług dystrybucyjno-logistycznych na polskim rynku wydawniczo-księgarskim. Wśród szerokiej oferty firmy znajdują się m.in. publikacje z wielu dziedzin: książki naukowe, akademickie, edukacyjne, beletrystyka, literatura dziecięca, a także książki ilustrowane. Od 2011 roku poszerzyło ono swoją ofertę o multimedia, puzzle, gry planszowe, zabawki, artykuły szkolne i papiernicze oraz sprzęt sportowy i turystyczny.

II edycja wydarzenia

15-17 października 2020 roku odbędzie się już druga edycja tego wydarzenia. Pierwsza, odbyła się 19 października ubiegłego roku i okazała się dużym sukcesem. Przygotowane przez organizatorów atrakcje przyciągnęły tysiące czytelników z różnych zakątków Polski. Do tegorocznej edycji zgłosiła się ogromna liczba księgarzy z całej Polski, wszystkie biorące udział w akcji miasta to: Aleksandrów Łódzki, Bydgoszcz, Częstochowa, Jarosław, Kraków, Lesko, Mielec, Poznań, Sopot, Warszawa, Wrocław, Białystok, Chorzów, Gdańsk, Katowice, Krapkowice, Lisi Ogon, Olesno, Przemyśl, Szczecin, Wągrowiec, Zamość, Brzeg, Choszczno, Gliwice, Kęty, Krosno, Lublin, Olsztyn, Racibórz, Toruń, Węgrów, Zawiercie, Brzeg Dolny, Cieszyn, Grajewo, Koluszki, Legionowo, Łódź, Piła, Rzeszów, Ustrzyki Dolne, Włocławek.

Przewidziane atrakcje

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mieli szansę na spotkanie się z autorami książek. Przewidziano również ciekawe konkursy i całonocne czytanie literatury. Atrakcje w poszczególnych miastach będą się od siebie różniły, jednak każde z nich ma coś ciekawego do zaoferowania. Interesująco zapowiada się Noc Księgarń w Krakowie, gdzie przygotowano aż 18 poszczególnych wydarzeń. Ze względu na  pandemię koronawirusa, festiwalowi towarzyszy także kampania Książka na telefon.

Warunki wzięcia udziału w wydarzeniu

Właściciele wszystkich księgarń na terenie Polski mogli zgłosić się jako współorganizatorzy wydarzenia, po spełnieniu określonych warunków. Wydarzenie jest w pełni bezpłatne, udział może wziąć każdy, pamiętając jednak o określonych zasadach bezpieczeństwa. Dla zainteresowanych, którzy nie będą mogli odwiedzić żadnej księgarni biorącej udział w wydarzeniu, przygotowano specjalne transmisje online.

Więcej informacji na temat Nocy księgarń można znaleźć na stronie wydarzenia na facebooku oraz na oficjalnej stronie internetowej.