Propozycje towarzyskich gier i zabaw

0
100
propozycje towarzyskich gier i zabaw
Obraz autorstwa Freepik

Nie jesteś fanem klubów czy zatłoczonych miejsc i lubisz spotkać się ze znajomymi w domu? A może po prostu organizujesz domówkę i szukasz ciekawych sposobów na urozmaicenie czasu? Przedstawimy wam propozycje towarzyskich gier i zabaw.

Beer Pong

Beer Pong to propozycja, która chętnie znajdzie zastosowanie szczególnie na domówkach. Ma ona formę rywalizacji i jest bardzo prosta. Można kupić gotowy zestaw przeznaczony konkretnie do tej gry, jednak wystarczą tak naprawdę klasyczne plastikowe kubeczki i piłeczka do ping ponga. Oczywiście przydatny będzie też stół, jednak swobodnie można wykorzystać podłogę. Potrzebujemy łącznie 12 kubeczków. Połowę ustawiamy po jednej stronie stołu, a pozostałe po drugiej. Ustawienie powinno przypominać trójkąt. Napełniamy je do połowy dowolnym napojem (nie musi być to piwo, jak sugeruje nazwa). Dzielimy się na dwie drużyny. Rzucamy piłeczką, starając trafić się do kubków. Po każdym trafieniu osoba z przeciwnej drużyny wypija napój. Zwycięża ekipa, która opróżni kubki przeciwnika.

Twister

Jeśli chcemy rozruszać trochę towarzystwo, idealnym sposobem będzie Twister. Jest to gra przy której na pewno będzie dużo śmiechu. Polega ona na tym, że mamy specjalną matę z kolorowymi kółkami i planszę do kręcenia. Jedna osoba kręci i mówi na jaki kolor mamy dać rękę, bądź nogę. Im więcej uczestniczy osób, tym jest trudniej i zabawniej zarazem. To także świetna okazja, by się trochę porozciągać.

Kalambury

Kalambury to gra, którą zna chyba każdy z nas. Za pomocą gestów, odgrywania scenek bez użycia słów, bądź używając rysunków, próbujemy przedstawić pozostałym dane hasło. Może być nim pojedyncze słowo, bądź dana fraza, np. jakieś przysłowie. Ta gra nie tylko może okazać się bardzo zabawna, a przy tym potrafi świetnie wszystkich zaangażować.

Wisielec/Szubienica

Zabawę w Wisielca zna chyba każdy. Tu ponownie, jak przy kalamburach, hasłem może być pojedyncze słowo, bądź cała fraza. Bardzo przydatna będzie tu biała tablica, po której możemy pisać markerem. Możemy użyć też kartki, ważne jest tylko, by widziała ją cała grupa. Rysujemy kreski, tyle ile jest liter w naszym haśle. Jeśli jest to pełna fraza, zaznaczamy odstępy. Pozostali zgadują po literze. Za każdym razem, gdy jej nie odgadną rysujemy pojedynczy fragment szubienicy. Wygrywa osoba, która odgadnie hasło. Gdy nikomu się to nie uda, punkt wędruje do osoby, która odpowiadała za dane zagadnienie, bądź nikt go nie dostaje. Wszystko zależy od przyjętych wcześniej zasad.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments