Ogród marzeń zimą. Zainspiruj się z nami!

0
75
ogród
fot. wirestock / pl.freepik.com

Ogród jest wizytówką każdego domu. Zielony i pełny kwiatów zachwyca zarówno wiosną, jak i latem. Jak sprawić, aby olśniewał także zimą? Mamy kilka propozycji.

Rośliny lubiące zimno

Istnieje wiele roślin, którym niestraszna jest niska temperatura. Wybierając propozycje, takie jak jałowce, wierzby płaczące, rododendrony czy iglaki, udekorujesz swój ogród na cały rok. Takie rośliny zachowają swoje piękno i kolor, którym dodadzą przestrzeni uroku.

ogród
fot. wirestock/ pl.freepik.com

Domki i karmniki dla ptaków

Zamontowanie domków i karmników dla ptaków nie tylko pomoże w ich karmieniu, ale także doda ogrodowi wdzięku poprzez przylatujące do nich zwierzaki. Możesz kupić gotowe lub zrobić je własnoręcznie. Taka samodzielna praca sprawi, że będziesz mieć większą szansę na idealne dopasowanie wyglądu domków do swojego ogrodu.

karmnik ogrodowy
fot. pvproductions/ pl.freepik.com

Ogrodowe ozdoby

Wybór takich ozdób jest naprawdę szeroki. Możesz użyć naturalnych dekoracji, takich jak gałęzie czy szyszki, lub kupić inne warianty w sklepie. Idealnie sprawdzą się np. lampiony, świeczniki, ozdobne kamienie czy drewniane figurki, które uprzyjemnią całe podwórko i będą widoczne z daleka.

Oświetlenie

Różnego rodzaju lampki i światełka sprawią, że Twój ogród będzie widoczny z dużej odległości, równocześnie rozpromieniając całą przestrzeń. Możesz wybrać różne wzory i kolory i dopasować je pod siebie. Świetnie sprawdzą się również takie, które możesz zrobić własnoręcznie, np. z drewna i lampek.

ogród
fot. pvproductions/ pl.freepik.com
Łuki i altanki ogrodowe

Jest to opcja, która doda uroku ogrodowi przez cały rok. Równocześnie takie altanki mogą być miejscem do picia rozgrzewających napojów, czy postawienia w nich innych, zimowych dekoracji. Świetnym pomysłem jest przyozdobienie ich np. lampkami.

altana ogrodowa
fot. wirestock / pl.freepik.com
Staw ogrodowy

Ta propozycja wymaga wcześniejszego przygotowania, ale zdecydowanie warto z niej skorzystać. Staw ogrodowy doda powierzchni szyku, a dodatkowo pozwoli na umieszczaniu w nim przeróżnych ozdób. Możesz również udekorować przestrzeń wokół niego, tworząc przeróżne kompozycje.

Ogrodowe figury

Klasyka, która nigdy się nie nudzi. Przeróżne zwierzęta i postacie ogrodowe to opcja, która zawsze świetnie się sprawdza. Możesz dostosować je do swoich upodobań zmieniać, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Kule śnieżne

Jeśli spadł śnieg to takie kule możesz zrobić właśnie z niego. Jeżeli jednak takiej możliwości nie ma, to znajdzie się alternatywa. Możesz stworzyć kule śnieżne z różnych materiałów, takich jak drewno, tkaniny czy metal. Możesz także rozpylić na całej przestrzeni sztuczny śnieg. Dzięki temu ogród będzie śnieżno-biały przez całą zimę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments