Ogród Czasu | Met Gala 2024

0
27
Fot. Angela Weiss / Getty Images

W nocy z poniedziałku na wtorek odbył się bal charytatywny, określany najważniejszym wydarzeniem świata mody.

Met Gala co roku przyciąga tłumy gwiazd. Tradycyjnie rozpoczyna się od przejścia zaproszonych gości po czerwonym dywanie w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Gwiazdy ubierają się w stylizacje, które stanowią ukłon w kierunku dress code’u wydarzenia. Temat przewodni tegorocznego wieczoru brzmiał The Garden of Time (ogród czasu), zaczerpnięty z jednego z opowiadań J.G. Ballarda o tym samym tytule. A wszystko w związku z nowo otwartą wystawą zatytułowaną Sleeping Beauties: Reawakening Fashion. Według Vogue’a uczestnicy będą mogli zobaczyć tam około 250 przedmiotów, obejmujących ponad 400 lat historii mody.

A czym właściwie jest MET Gala?

Od 1995 roku MET Gala, organizowana i nadzorowana przez Annę Wintour, stała się uwielbianym przez wielu dorocznym świętem mody. Jednym z głównych celów gali jest zbiórka funduszy na rzecz Instytutu Kostiumów należącego do The Metropolitan Museum of Art i tradycyjnie zbiega się w czasie z otwarciem corocznej wystawy dotyczącej mody. Co roku ten event przynosi wielomilionowe zyski.

Tegoroczne stylizacje

Gwiazdy w najróżniejszy sposób interpretowały tematy Ogród czasu, Sleeping Beauty oraz Reawakening Fashion. Oczywistym jest, że zdecydowana większość gwiazd sięgnęła po kreacje łączące motywy roślinne i suknie bajkowych księżniczek. Na czerwonym, a w zasadzie zielonym dywanie nie zabrakło takich gwiazd jak Zendaya, Jennifer Lopez, Chris Hemsworth i Bad Bunny. Byli oni również w tym roku byli współgospodarzami MET Gali u boku redaktor naczelnej Vogue’a – Anny Wintour.

Tyla w projekcie Oliviera Rousteinga z Balmain. Kreacja wykonana z piasku oraz drobniutkich kryształów w trzech kolorach została specjalnie dopasowana do sylwetki gwiazdy.

Jak sama Gigi Hadid przyznała w wywiadzie z Vogue’iem wykonanie jej sukni zajęło 5000 godzin.

Dove Cameron i Damiano David na gali pojawili się razem prezentując swoje zjawiskowe stroje.

Natomiast Doja Cat pojawiła się w sukni, będącej w zasadzie mokrym t-shirtem.

Zdjęcia wszystkich kreacji można zobaczyć na instagramie @themetgalaofficial oraz materiały zza kulis na instagramie @voguemagazine.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments