Esther Abrami – Kultura Insta #1

Równie piękna co utalentowana skrzypaczka Esther Abrami ma na swoim koncie występy na najbardziej prestiżowych scenach świata. Jej artystyczną działalność śledzą setki fanów muzyki klasycznej i… kociaków.

Kultura Insta

Wypierane kultury wysokiej przez treści o lżejszym, popularnym charakterze, to najwyraźniej uzasadniona obawa. Teatry, filharmonie i symfonie, muzea, galerie sztuki potrzebują państwowych funduszy, żeby móc przetrwać. Nie wspomnę o świątyniach, najważniejszej ze sztuk, czyli kina, które również nie są w najlepszej kondycji. Aby nie stracić kontaktu z odbiorcami, artyści dostosowują się do nowych czasów. Pojawiają się w social mediach, gdzie uchylają nieco tajemnicy na temat swojej pracy. Pokazują, że na przykład muzykę klasyczną, da się słuchać z nie mniejszą przyjemnością, niż utwory ze szczytów list przebojów. W rozpoczynającej się właśnie serii tekstów Kultura Insta będę prezentował przegląd aktywności internetowych na najciekawszych kulturalnych kanałach w social mediach.

Esther Abrami

Na samym Instagramie ma niemal sto osiemdziesiąt tysięcy followersów. Dzięki wciąż rosnącej popularności prezentuje dzieciom i młodzieży z całego świata piękno muzyki klasycznej.

Oczywiście posty Abrami w social mediach, to tylko mała część jej artystycznych aktywności. Dawała koncerty na takich scenach jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, wiedeńskim Konzerthaus czy w Town Hall w Leeds, a także w radio i telewizji. Występowała jako solistka między innymi z Brooklyn Metro Chamber Orchestra z Nowego Yorku. Poprowadziła kilka klas mistrzowskich w St Dixi State University w Utah czy podczas festiwalu Summa Cum Laude w Wiedniu. Laureatka między innymi nagrody Vatelot Rampal oraz IMKA International Music Competition. Gra na skrzypcach Jeana-Babtiste Vuillaume, wypożyczonych przez Beare’s Internetional Violin Society.

@estherabrami

Jak na osobowość internetową przystało, nie może zabraknąć towarzystwa kociaków.

https://www.instagram.com/p/B05VpdoApX2/

Jeszcze więcej kociaków:

Jedną z ciekawszych form promocji nadchodzących występów, praktykowaną nie tylko przez Esther, są krótkie występy na ulicach miast.

Praca skrzypaczek i skrzypków to okazja do poznania przyjaciół z całego świata!

https://www.instagram.com/p/BX_GVkmnVxr/

A także odwiedzenia niezwykłych miejsc:

https://www.instagram.com/p/Bk5LljfnB4E/

https://www.instagram.com/p/Boo9cxsA2H-/

Artystkę możecie obserwować pod nickiem @estherabrami za pośrednictwem Twittera, Instagrama, Facebooka i YouTube’a.