Zespół Scorpions w Polsce w 2019 roku!

Scorpions w Polsce
fot. Carlos Delgado

Legendarna grupa Scorpions wystąpi w Polsce! Przy okazji planowania trasy koncertowej na 2019 rok uwzględniono polskie miasta – Gliwice i Gdańsk. Jeśli jeszcze nie kupiliście prezentów gwiazdkowych, to mamy dla Was dobrą wiadomość – bilety trafią do sprzedaży tuż przed Wigilią!

Niemiecki zespół Scorpions ma już 53 lata. Przez całą swoją działalność zdobywał fanów na całym świecie. Świadczą o tym liczby – w 2015 roku obliczono, że zespół sprzedał w sumie 100 milionów płyt, wydał 21 albumów studyjnych i 5 koncertowych. A wszystko rozpoczęło się od debiutanckiej płyty Lonesome Crow wydanej w 1972 roku.

Zespół najczęściej kojarzony jest z utworem Wind Of Change, który pochodzi z albumu Crazy World z 1990 roku. Nawiązuje do przemian politycznych w ZSRR na przełomie lat 80. i 90. Wysłuchało go już prawie 700 milionów użytkowników serwisu Youtube. Inne utwory, które zdecydowanie warto przypomnieć sobie przed koncertem to: Send Me An Angel, The Zoo, Big City Nights, Rock You Like a Hurricane czy Make it Real.

 

Trasa 2019

Najnowsza trasa koncertowa Scorpionsów zaplanowana na 2019 rok rozpocznie się w styczniu w USA i zakończy się jesienią w Brazylii. Po drodze zespół odwiedzi m.in. Cypr, Austrię, Szwajcarię i Francję. Polskie koncerty odbędą się w Gliwicach 21 lipca w Arenie Gliwice oraz  w Gdańsku/Sopocie 23 lipca ERGO ARENIE.

Scorpions grali w Polsce kilkukrotnie – w 2016 roku w Krakowie (Tauron Arena), w 2017 roku w Gdańsku (Ergo Arena) i w 2018 roku w Łodzi (Atlas Arena). Bilety na poprzednie wydarzenia rozchodziły się w mgnieniu oka. Może to właśnie dlatego zespół postanowił zagrać w Polsce aż dwa razy? Nadchodzące koncerty mogą powtórzyć sprzedażowy sukces, dlatego nie warto zwlekać z ich zakupem. Liczba wejściówek jest ograniczona. Ogólna sprzedaż biletów na koncerty Scorpions w Polsce rozpocznie się 21 grudnia o godz. 10:00 na stronie prestigemjm.com. Dzień wcześniej, o tej samej godzinie, pojawi się także specjalna pula biletów dla najwierniejszych fanów Scorpionsów.

Jesteście ciekawi kto będzie supportował koncert w Polsce? Być może kolejny raz ten zaszczyt przypadnie Nocnemu Kochankowi?