AZYL by Broadway w Polsce – nowe miejsce działań artystycznych w Warszawie [zapowiedź]

Materiały prasowe

Żyjemy w dziwnych i trudnych czasach. Pomimo oficjalnego odmrożenia kultury, artyści nie mogą funkcjonować normalnie. Obowiązują zasady reżimu sanitarnego i różnego rodzaju obostrzenia, które spowodowały, że niewiele teatrów zdecydowało się na ponowne otwarcie.

Nowe miejsce działań artystycznych w Warszawie

Oferta spektakli i koncertów online jest bogata i niewątpliwie umila nam ciężki czas pandemii. Nie jest jednak w stanie zapewnić takich emocji jakie daje widzom obcowanie z kulturą na żywo. Obie strony – zarówno artyści jak i publiczność – są już spragnione takich przeżyć. Na przeciw tym potrzebom wyszedł Jakub Wocial, który stworzył nowe miejsce działań artystycznych – Azyl. Jest ono skrojone na miarę obecnych czasów, ukierunkowane na zaspokojenie potrzeby  spotkania z drugim człowiekiem w kameralnej przestrzeni, przy pięknych dźwiękach.  Oficjalne otwarcie Azylu na ul. Opoczyńskiej 12/6 w Warszawie odbyło się wczoraj, 22 czerwca.

Program Azylu

Działalność Azylu otwiera seria koncertów AZYLantySHOW, w którym wystąpią Dorota Osińska i Jakub Wocial. Będzie to niezwykle kameralne wydarzenie (jedynie kilkanaście biletów każdego dnia). Przed i po koncertach odbywać się będą spotkania widzów z artystami. AZYLantySHOW będzie się odbywać codziennie, również przez całe wakacje – w terminie 22 czerwca – 31 lipca. Zapowiadany jest następująco:

Koncert AZYLantySHOW to przede wszystkim pragnienie spotkań Artystów z żywą publicznością. To nie tylko koncert, ale przede wszystkim spotkanie człowieka z człowiekiem, które może trwać również po części artystycznej. To jak zawsze chęć dzielenia się muzyką, tą znaną i tą znaną nieco mniej. Światową i autorską. Zapraszamy Was do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu, w bardzo intymnym spotkaniu, gdzie każdy jest dla każdego. Gdzie wymienić się będzie można spojrzeniem, zdaniem, a na każdego będzie czekała lampka wina. Zapraszają Dorota Osińska wraz z Jakubem Wocialem. Azyl to miejsce dla każdego, kto chce poczuć się wyjątkowo. Bo dwa takie same wieczory nie zdarzą się nigdy.

Natomiast w dniach 13-25 lipca Jakub Wocial oraz zaproszeni przez niego goście zaprezentują repertuar z albumu Dream of Broadway. Jak zapowiada Jakub podczas tych koncertów:

(…) opowiem Wam dźwiękami o tym, co ukształtowało mnie jako artystę. Dwa lata po premierze mojego debiutanckiego albumu wykonam na żywo cały zawarty na nim program. Codziennie towarzyszyć mi będą także goście specjalni. Kto to będzie – o tym przekonają się tylko bywalcy Azylu.

Zapowiada się naprawdę obiecująco prawda? Kto z nas nie chciałby na chwilę zapomnieć o rzeczywistości, przenieść się do innego świata gdzie znajdziecie chwilę spokoju, wytchnienia, a kto wie może nawet uda się znaleźć ukojenie dla duszy? Mnie te zapowiedzi przekonały i mam nadzieję na ul. Opoczyńskiej 12/6 w Warszawie znaleźć swój azyl przed światem.

Bilety kupicie na portalu bilety.fm

UWAGA: Od 29 czerwca koncerty będą się odbywać w Teatrze Rampa. Taka informacja pojawiła się 28 czerwca na Facebooku Broadway w Polsce:

Podczas czterech spotkań w ramach AZYLantySHOW odnaleźliśmy spokój, wspaniałą energię, schronienie. Odnaleźliśmy swój AZYL. Dziękujemy za to wszystkim, którzy uczestniczyli w recitalach, bo tylko dzięki Wam było to możliwe. Jesteście wspaniali. Od początku jednak ideą tego przedsięwzięcia nie była określona destynacja, a ludzie. Bo nasz AZYL to nie konkretne miejsce, a Wy i my. Razem i dla siebie nawzajem. Od jutra (29.06) na nasze wydarzenia zapraszamy Was do Sali Klubowej w Waszej ulubionej Rampie. Skontaktujemy się Wami. Formuła naszych spotkań pozostaje oczywiście niezmienna, będzie równie klimatycznie i kameralnie.