The Sims 4: Zostań Gwiazdą [recenzja]

The Sims 4: Zostań Gwiazdą

The Sims 4: Zostań Gwiazdą najnowszym dodatkiem w serii! Zobaczmy, jak sprawdza się w akcji i jakimi atrakcjami uraczyli nas twórcy.

The Sims 4: Zostań Gwiazdą jest szóstym dodatkiem do czwartej generacji gry o prowadzeniu życia naszych komputerowych podopiecznych. Dodatek skupia się na rozwijaniu życia influencera, aktora lub jak nazwa dodatku wskazuje, gwiazdy samej w sobie.

System sławy i reputacji

W The Sims 4: Zostań Gwiazdą dodano dwa nowe systemy: sławy i reputacji. Pierwszy dotyczy popularności naszego sima w wykonywanym przez niego hobby lub zawodzie. Czynności zaznaczone zielonym napisem “+sława” mogą przynieść naszym podopiecznym rozgłosu. Pnąc się po szczebelkach popularności możemy odblokować nowe benefity, od darmowych eliksirów w naszej skrzynce pocztowej po możliwość narzucania trendów modowych w mieście. Możemy je wybrać poprzez specjalne “drzewko”. Pamiętajmy o tym, że ze sławą wiążą się również dziwne “widzimisię”. Nasz Sim może uzależnić się od telefonu czy mieć upierdliwego fana.

System reputacji odpowiada natomiast za postrzeganie naszego Sima przez innych. Wszelkie akcje wykonane na oczach świadków mają wpływ na to, czy będziemy odbierani pozytywnie, czy też negatywnie.

The Sims 4: Zostań Gwiazdą
Simowy odpowiednik słonecznego Los Angeles

Nowe miasto – Del Sol Valley

Miasto Del Sol Valley jest wzorowane na Los Angeles. Palmy, eleganckie kluby, fajerwerki puszczane nocą. I tutaj niestety plusy się kończą. Miasto jest bardzo małe, posiadamy tylko 3 dzielnice, w tym jedna nie jest domyślnie mieszkalna. Pozostałe dwie są odpowiednio przeznaczone dla średniozamożnych i wybitnych gwiazd. Miasto zamieszkują tylko 3 rodziny, w tym dwie jednoosobowe!

O ile świat ten jest wykonany pięknie, o tyle z tyłu głowy wciąż tajemniczy głos mówi nam, że to tylko makieta, że tam pójść nie możesz. Twórcy z pewnością zmarnowali potencjał plaży, którą widać na mapie. Próżno szukać jej w grywalnych miejscówkach…

The Sims 4: Zostań Gwiazdą
Del Sol Valley w deszczu nie wygląda już tak przyjaźnie

Nowa kariera

Nową karierą aktywną, którą możemy pogrywać w najnowszym dodatku jest aktor. Wybierając tę ścieżkę rozwoju musimy wybrać na wstępie jedną z dwóch agencji, która pomoże nam rozwinąć skrzydła na początku. Z czasem dostaniemy więcej agencji do wyboru. Następnie musimy wybrać przesłuchanie.  Jeśli nasz Sim dostanie rolę, to pozostaje nam przygotować się wykonując podane nam ćwiczenia, np. trenowanie scen komediowych.

Dalsza rozgrywka przypomina tę z dodatku Witaj w pracy, gdzie wykonując dzienne zadania w miejscu pracy wspinamy się kolejno po szczeblach kariery. Ciekawym aspektem jest cała otoczka wykonywanych zadań. Makijaż, ubieranie kostiumów, przygotowywanie się do roli na pewno dodają całemu przedsięwzięciu realizmu.

Dodano także kolejne zajęcia pozaszkolne dla dzieci i nastolatków, tym razem jest to kółko teatralne.

The Sims 4: Zostań Gwiazdą
Na planie filmowym zawsze dużo się dzieje

Ogólne wrażenie

Dodatek odbieram bardzo pozytywnie z kilkoma uwagami. Na pewno przydałoby się więcej agencji niż tylko cztery do wyboru. Do minusów można zdecydowanie zaliczyć zbyt małe miasto czy monotonię nowego zawodu. Natomiast warto zwrócić uwagę na plusy tego rozszerzenia. System sławy i reputacji jest bardzo ciekawie rozbudowany, daje mnóstwo nowych możliwości na budowę historii. Porównując The Sims 4: Zostań Gwiazdą do poprzedniczki z The Sims 3 o tym samym tytule, wybrałbym…The Sims 4. O wiele bardziej podoba mi się kariera aktorska (jedna, bo jedna, ale jednak…) niż praktycznie identyczne trzy kariery z prequelu. Drzewko sławy posiada mnóstwo ciekawych bonusów.

Obiekty specjalne takie jak ogromny sejf na simoleony, kamery filmowe, greenscreeny, stanowisko do nagrywania vlogów czy drony są smaczkami tego rozszerzenia. Ale są smaczkami, które powodują, że całość naprawdę dobrze razem współgra tworząc ciekawy, tematyczny dodatek. Jeśli kogoś interesują gwiazdy, paparazzi, kariera i duże pieniądze w symulatorze życia, to jestem jak najbardziej na tak.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o