Rok pod znakiem Sequeli – Najciekawsze kontynuacje gier 2024

0
25

2024 to rok obfity w wiele ciekawych premier w środowisku gamingowym. Sporo jednak zebrało się sequeli i drugich części serii. Poniżej znajduje się lista najciekawszych kontynuacji, które ukażą się w 2024 roku.

Senua’s Saga: Hellblade II – 21 maja

Ponownie wcielamy się tutaj w tytułową bohaterkę – Senue, która nękana postępującą schizofrenią związaną z traumą w przeszłości musi przemierzać mroczny świat mocno inspirowany mitologią nordycką. Seria idealna dla fanów psychologicznych horrorów i mrocznych gier akcji w osobliwej otoczce. Gra pojawiła się w sklepach 21 maja.

Hades 2 – czerwca

Bodaj najgłośniejszy rogue like ostatniej dekady otrzymuje swoją kontynuację. Znowu wylądujemy w świecie rządzonym przez greckich bogów z bardzo osobliwym spojrzeniem na nich. Ponownie będziemy przemierzać generowane losowo lochy i walczyć z różnego rodzaju poczwarami tym razem wcielając się w bohaterkę – Melinoë, która to dla odmiany od Hadesu chce się usilnie dostać. Opinie recenzentów po wczesnym dostępie wskazują, że zmiany w rozgrywce będą niewielkie, ale zmieniające mocno tempo rozgrywki. Do tego Supergiant Games, postawiło na ciekawą fabułę, niżeli na rewolucję w rozgrywce. Premiera zaplanowana jest na czerwiec.

 

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl – 5 września

Ukraińskie studio GSC Game World powraca w blasku artefaktów i z burzą psioniczną w tle. Szturmem wzięli wszelkie środowiska fanów postapo ogłaszając kontynuację (a tak naprawdę czwartą część) serii S.T.A.L.K.E.R. Ponownie ujrzymy zonę, tym razem akcja gry dziać się będzie w 2022 roku, a dużym wątkiem fabularnym będzie postać wybudzonego z hipnozy żołnierza Monolitu – Frakcji fanatyków, czczący monolit spełniający życzenia. Trailery wyglądają wręcz obłędnie, a brudny klimat zony wylewa się z ekranu. Premiera gry była wielokrotnie przesuwana ze względu na rosyjską agresję na Ukrainę, ale ostatecznie stanęło na wrześniu 2024.

 

Frostpunk 2 – 2024

Wielokrotnie nagradzana produkcja polskiego studia 11 bit studios powraca. Ponownie wcielimy się w zarządcę kolonii próbującej przetrwać w zrujnowanej apokaliptycznym zimnem Wielkiej Brytanii czasów rewolucji przemysłowej. Z trailerów wynika, że dwójka będzie tym samym, co jedynka, ale więcej, lepiej, ciekawiej i ładniej. Bo przecież po co zmieniać coś, co działa. Pozycja obowiązkowa dla fanów postapokalipsy i osobliwych city builderów.

 

The Wolf Among Us 2 – 2024

Mroczny klimat noire z detektywistyczną intrygą w tle. Klasyka. Gdyby nie to, że postacie, które tu spotykamy są wyjęte z baśni. Spotkamy tu więc królewnę śnieżkę, trzy świnki, myśliwego, który uratował czerwonego kapturka przez wielkim złym wilkiem. Wilkiem, w którego się wcielamy. Bigby Wolf, pełni rolę szeryfa w baśniowej społeczności, która zmuszona była przenieść się do naszego świata i się w nim ukrywać za pomocą specjalnych magicznych specyfików. The Wolf Among Us, oprócz fenomenalnej historii, to przede wszystkim ciekawe spojrzenie na to co stałoby się z postaciami z baśni, gdyby zostały wrzucone do naszego smutnego, szarego i brudnego świata.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments