Prince of Persia: The Dagger of Time – wirtualny Escape Room

Prince of Persia: The Dagger of Time

W sieci pojawiły się pierwsze screeny z gry Prince of Persia: The Dagger of Time. To idealna okazja, aby nieco opowiedzieć o tym nietypowym tytule.

Gra jest dziełem Ubisoft Escape Games. Na początek warto by więc wyjaśnić o co w owym projekcie chodzi. Otóż dział ten zajmuje się tworzeniem gier, w pełni osadzonych w wirtualnej rzeczywistości. To jednak nie wszystko, ponieważ produkcje te, nie są przeznaczone na klasyczne komputery domowe. Do zabawy potrzebne będzie odpowiednio przygotowane pomieszczenie w stylu Escape Room. Założenie tego typu gier, można doskonale streścić w stwierdzeniu samych twórców: Są to przygody, które byłyby zbyt niebezpieczne lub po prostu niemożliwe do przeżycia w prawdziwym życiu.” Poniżej zajawka, pochodząca ze strony internetowej Ubisoft Escape Games:

Prince of Persia: The Dagger of Time

jest jednym z tego typu projektów. Trafiając do wirtualnego świata Księcia Persji, będziemy mogli m.in. wykonywać najbardziej charakterystyczny dla tego uniwersum zabieg – cofać czas. Rozgrywka przeniesie nas do scenerii doskonale znanej z pierwszej trylogii Prince of Persia (Piaski Czasu, Dusza Wojownika, Dwa Trony). Zadaniem graczy będzie ponowne dostanie się do Komnaty Klepsydry i powstrzymania wydobywającego się stamtąd zła, za pomocą odnowionego Sztyletu Czasu. Co ważne, w tej i innych grach Ubisoft Escape Games, nie będziemy działać w pojedynkę. Są to tytuły przeznaczone dla 2-4 graczy. To jeszcze bardziej podkręca charakter Escape Room’u i zmusza nas do kooperacji. Poniżej znajdziecie pierwsze screeny, opublikowane niedawno na Twitterze Ubisoft Düsseldorf:

Na koniec mam dla was dwie wiadomości: dobrą i złą. Dobra jest taka, że Prince of Persia: The Dagger of Time nie jest pełnoprawną kontynuacją serii. Jest projektem pobocznym, tworzonym w ramach osobnego projektu, zajmującego się tylko i wyłącznie grami VR. Wolę to podkreślić, ponieważ da się zauważyć w internecie intensywne oburzenie, z powodu powstawania tego tytułu. Narzeka się głównie na prezentowaną szatę graficzną i sam fakt, że nie jest do gra na platformy domowe. Zła wiadomość natomiast jest taka, że w Polsce, póki co VR’owego Księcia Persji nie przetestujemy. Ubisoft Escape Games już opublikował aktualną mapę miejsc, w których będziemy mogli pograć. Jak widać na załączonym obrazku, punktów w naszym kraju niestety brakuje. No cóż, jeszcze trochę będziemy musieli poczekać.

Prince of Persia: The Dagger of Time
Źródło: ubisoftescapegames.com/the-dagger-of-time/

Microsoft zaprzestaje produkcji Xbox One X i Xbox One S All Digital

Microsoft zaprzestaje produkcji Xbox One X i Xbox One S All Digital