Nadciąga remaster gry Blade Runner!

Blade Runner

Firma Nightdive Studios we współpracy z Alcon Entertainment przygotowują odświeżoną wersję przygodówki Blade Runner. Na androidy zapolujemy ponownie jeszcze w tym roku.

Pamiętacie grę przygodową na podstawie filmu Łowca Androidów? Produkcja z 1997 roku zachwycała niezwykłą jak na tamte czasy nieliniowością oraz znakomicie oddanym klimatem filmowego pierwowzoru. Nowe pokolenie graczy zyska wkrótce szansę na zapoznanie się z tym kultowym klasykiem – Nightdive Studios ogłosiło dzisiaj, że pracuje nad odświeżoną wersją gry Blade Runner. Tytuł ma zadebiutować jeszcze w tym roku na PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Należy jednak zaznaczyć, że Blade Runner: Enhanced Edition nie będzie gruntownym remakiem, tylko podrasowanym remasterem w stylu poprzednich dokonań Nightdive Studios (które opracowało wcześniej m.in. odświeżone wersje System Shocka czy Turoka). Możemy więc spodziewać się poprawionych animacji, przerywników filmowych oraz modeli postaci. Sama rozgrywka przeniesiona zostanie jeden do jednego z pierwowzoru.

Blade Runner
Oryginał zachwycał filmowym klimatem.

Wirtualny Blade Runner autorstwa Westwood Studios opowiadał historię detektywa Raya McCoya tropiącego replikantów podejrzanych o zabicie zwierząt. Banalna z pozoru sprawa okazała się wstępem do mrocznego i skomplikowanego śledztwa na terenie Los Angeles. Gra do dziś uchodzi za jeden z klasyków gatunku gier przygodowych. Tytuł zapadł w pamięci graczy głównie za sprawą świetnie poprowadzonej fabuły, która mogła zakończyć się na jeden z 13 sposobów, w zależności od podejmowanych decyzji.

Pozostaje czekać na ogłoszenie dokładnej daty premiery i zacierać ręce na perspektywę powrotu do tego znakomitego klasyka.

Command & Conquer Remastered: data premiery, cena i zawartość

Command & Conquer Remastered: data premiery, cena i zawartość