Manor Lords – „Jedna z najlepszych gier w historii”. Pierwsze recenzje entuzjastyczne wobec polskiego projektu

0
13

Manor Lords to polska gra łącząca elementy city buildera, ze strategią czasu rzeczywistego. Od momentu, w którym pojawiła się we wczesnym dostępie przyciąga uwagę swoją piękną grafiką i epickimi średniowiecznymi bitwami. Czy polska produkcja zachwyci także gameplayem? 

Pierwsi recenzenci mieli już okazję zagrać i dzielą się swoimi wrażeniami na temat tej gry stworzonej przez zespół Slavic Magic. Swoją drogą zespół tworzy zaledwie kilka osób, a gra była robiona z bardzo małym budżetem. Gra pojawiła się na steam 24 kwietnia i zbiera bardzo pozytywne opinie. 

Najlepsza gra w historii? 

Pierwsze opinie recenzentów są wyjątkowo pozytywne. Znany ze swojego krytycznego podejścia kanał Worth a Buy nie szczędzi pochwał, nazywając Manor Lords „jedną z najlepszych gier w historii”.

Manor Lords to jedna z najlepszych gier w historii. (…) Dostajemy tu nową jakość w gatunku City Builderów. To jest gra lepsze od Settlers 2 i 3! (…) Nie wierzę w to, że pojawi się w tym roku na rynku lepsza gra od Manor Lords. To jest po prostu tak dobre. To jedna z najlepszych gier, w jakie grałem w trakcie mojego życia

– stwierdza redaktor Worth a Buy. 

Według recenzenta, Manor Lords przypomina najlepsze odsłony serii The Settlers, ale poprawia je niemal pod każdym względem. Natomiast w grze oprócz rozbudowywania własnej wioski jako właściciel ziemski, będziemy musieli także rywalizować zbrojnie z sąsiednimi szlachcicami. Tutaj polska produkcja przywodzi na myśl klasyki z serii Total War. Obejmujemy kontrole nad zbitymi formacjami różnego rodzaju żołnierzy i w czasie rzeczywistym dowodzimy nimi na polu walki. Początkowo pod dowództwo oddawana jest nam banda niezorganizowanych wieśniaków z kosami i widłami. W późniejszym etapie rozgrywki natomiast rekrutować możemy rycerstwo, zawodowe wojska w ciężkich zbrojach, ciężką jazdę oraz lekką i zwinną jazdę harcowniczą.  

Stwierdzenie, iż jest to najlepsza gra w historii może wydawać się trochę nad wyraz, lecz na pewno jest to kolejny dowód, że mają talent do robienia gier. Przypomnijmy, że Manor Lords jest obecnie najczęściej dodawanym tytułem do listy życzeń na Steam. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments