Nowy tytuł od Riot Games – karcianka Legends of Runeterra jest w otwartej becie już od niemal miesiąca. Wczesny etap rozwoju gier karcianych to najlepszy moment aby dołączyć do zabawy! Ten tekst przedstawi wam najsensowniejszy sposób zdobywania nowych kart, jak i przedstawi sprawdzone talie na początek. Zaciekawieni? Czytajcie dalej!
Jak efektywnie poszerzać kolekcję?
Na początku warto wspomnieć o głównym założeniu które przyświeca mi przy pisaniu tego mini poradnika – nie każdy ma możliwość poświęcać po kilka godzin dziennie na grę. Stąd też poniższe porady będą miały na celu głównie pokazać wam w jakiej konfiguracji najlepiej poświęcać swój czas, tak aby szybko uzupełniać kolekcję. Zaczynajmy!
- Daily Questy – Naszym priorytetem zawsze powinno być wykonanie naszego Questa i pamiętanie o tym aby wymieniać wszystkie zadania za 1000 expa – nic na tym nie tracimy, możemy tylko zyskać!
- AI – limit doświadczenia zdobywanego za grę na boty jest oddzielny od tego na normalach/rankedach. Gry te jednak nie dają dużych ilości expa, więc oprócz wykonania na nich kłopotliwego dla nas Questa (np. wygrania gry frakcją której decku nie posiadamy) nie powinniśmy bawić się w wykorzystywanie limitu doświadczenia za wygrane. W wolnej chwili można jednak wykorzystać limit przegranych, poddając po prostu kilka gier.
- Normale/Rankedy – jeśli nie poświęcamy dużo czasu na grę, najsensowniejszą opcją będzie znalezienie znajomego, który również gra w LoR i poświęcenie kilkunastu minut dziennie aby nawzajem poddawać się, tym samym zdobywając cały dzienny limit doświadczenia za wygrane/przegrane. Zaoszczędzony w ten sposób czas, lepiej poświęcić na główne danie – ekspedycje.
- Ekspedycje – najlepszy sposób szybkiego powiększania kolekcji i nauki gry. Każda ekspedycja kosztuje 3000 shardów (bądź token, który możemy zdobyć m.in. za cotygodniowy vault) i niezależnie od naszego wyniku nagradza nas losowym bohaterem jednej z frakcji. Stąd koniecznie powinniśmy grać CO NAJMNIEJ 3 ekspedycje tygodniowo. Po wykorzystaniu limitu płatnych ekspedycji, kolejne stają się darmowe, nagradzają nas jednak tylko doświadczeniem zależnym od ilości wygranych pod koniec wyzwania – jeśli więc macie nieco więcej czasu, tutaj właśnie powinniście pożytkować go farmiąc nielimitowany exp!
Tworzenie kart – shardy i wildcardy!
Tworząc kart warto mieć na uwadze prostą regułę – zawsze zużywajmy najpierw wildcardy, dopiero potem shardy. Powód ku temu jest banalnie prosty – shardy służą także do kupowania wejścia na ekspedycję, które powinny zawsze być naszym priorytetem. Tym samym uważam, że w obecnym momencie nie warto craftować kart za shardy – zotawiajmy je tak, aby zawsze mieć cotygodniowe 6000 shardów na ekspedycje (zakładając, że jedną gramy za pomocą darmowego tokenu!).
Netdeckujcie z tego wszyscy – sprawdzone propozycje!
Na zakończenie chciałbym przedstawić wam dwie sprawdzone talie, za pomocą których wielu graczy wbiło już rangę mistrzowską!
Mistwraith Elise/Hecarim
Szalenie popularna obecnie talia, uważana za jedną z najmocniejszych. Głównym zamysłem jest użycie jednostek z Fearsome (w tym rosnących ciągle Mistwraithów) aby jak najszybiej uporać się ze zdrowiem przeciwnika. Nie straszna nam jednak też późniejsza faza rozgrywki – Glimpse Beyond zapewni nam potrzebny dociąg kart, a jednostki takiej jak Rhasa the Sunderer, Commander Ledros czy też sam Hecarim pomogą nam wykończyć przeciwnika. Lekki splash Ionii zapewnia nam dodatkowy draw i blokera na Elusive decki w postaci Shadow Assasin oraz Deny, pomagające obronić nasz stół.
Elusive “Ronin”
Ronin – samuraj bez swego pana. Analogicznie – powyższy deck nie posiada żadnego bohatera. Talia zdecydowanie bardziej budżetowa od poprzedniej propozycji, dodatkowo bardzo dobrze sobie z nią radząca! Zamysł decku jest bardzo prosty – jak najszybciej zasypujemy stół naszymi jednostkami z Elusive i bronimy ich za pomocą zaklęć, tak aby uniemożliwić przeciwnikowi jakąkolwiek interakcję!
Źródło talii oraz screenshotów: https://lor.mobalytics.gg/
A jak wam gra się w Legends of Runeterra? Uważacie, że ten tytuł ma szansę wygryźć Hearthstone czy też MTG: Arena? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!
Jak szybko i efektywnie farmić karty w becie? – Legends of Runeterra
Jak szybko i efektywnie farmić karty w becie? – Legends of Runeterra