Just Cause 4 za darmo na Epic Games Store!

Just Cause 4

Tydzień jak każdy inny dla Epic Games Store – kolejne dwie gry za darmo. Tym razem jednak na większą uwagę zasługuje nieodpłatne udostępnione Just Cause 4.

Na Epic Games Store już dostępne są kolejne darmowe tytuły. Będzie można je przypisać do swojego konta na stałe nieodpłatnie do 23 kwietnia . Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością Just Cause 4, ale poza nim na platformie znajdziemy Wheels of Aurelia, któremu także poświęcę kilka słów.  

Just Cause 4

Jest to bardzo głośna, czwarta i najnowsza odsłona serii z 2018 roku. Za grę odpowiedzialne jest Avalanche Studios. Podczas rozgrywki ponownie wcielimy się w Rico Rodrigueza i przeniesiemy się do spowitego chaosem państwa Solis. Just Cause 4 to podobnie jak poprzedniczki symulator totalnej rozwałki. Prawa fizyki schodzą na plan dalszy, akcja, fabuła i cała ta otoczka również, liczy się tylko niepohamowana zabawa i wszechobecne wybuchy. Z takim właśnie podejściem z tego tytułu można wyciągnąć naprawdę dużo frajdy. Po prostu nie można zbyt wiele oczekiwać poza zabawą w mord. W grze akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Jedną z głównych zalet tej produkcji jest otwarty świat, dający nieograniczone możliwości destrukcji.

Wheels of Aurelia

Ten tytuł z kolei został wydany w 2016 roku i jest zupełną opozycją do Just Cause 4. Grę stworzyło studio Santa Ragione. W tym przypadku rozgrywka kładzie pełny nacisk na fabułę. Wcielimy się w bohaterkę o imieniu Lella, która przemierza tytułową drogę Via Aurelia. Akcja toczy się we Włoszech w burzliwych latach 70′. Na uwagę zasługuje nieliniowość przedstawionej historii. Gracz ma wpływ na to jak rozwiną się wydarzenia, a gra według zapowiedzi posiada kilkanaście różnych zakończeń. Mnie urzekła oprawa graficzna i ciekawy pomysł na opowiedzenie tej historii. Naszą podróż obserwujemy w rzucie izometrycznym, a warstwa fabularna uzupełniana jest poprzez elementy zręcznościowe, takie jak konieczność prowadzenia samochodu, poprzez drogę którą przemierzamy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że gra ma bardzo duży potencjał historyczny, ponieważ dosyć skrupulatnie tłumaczy polityczno-kulturowe aspekty tamtego okresu we Włoszech.

Oba te tytuły bez problemu możecie zgarnąć w Epic Games Store do 23 kwietnia. Wówczas ich miejsca zastąpi nowa darmowa gra – For The King. Przypominam jeszcze, że do 17 kwietnia możecie otrzymać za darmo także Assassin’s Creed 2  na platformie Uplay. 

Assassin’s Creed 2 za darmo na Uplay