Planszówki na nudne wieczory. Co pojawi się w najbliższym czasie?

0
64
planszówki
fot. Freepik/pl.freepik.com

Planszówki są najlepszą formą rozrywki na nudne, chłodne wieczory, ale także sposobem na integrację z rodziną i znajomymi. Na rynku istnieją już miliony propozycji, ale wciąż powstają kolejne. Jakie nowości pojawią się w najbliższym czasie?

gra planszowa
fot. pikisuperstar/pl.freepik.com

Planszówki na Luty

Sabotażysta: Wydanie jubileuszowe planszówki

To wyjątkowe, jubileuszowe wydanie planszówki, które przeniesie gracza w fascynującą podróż po mrocznych tunelach kopalni, w poszukiwaniu złota. W tej propozycji gracze wcielają się w górników poszukujących złota w głębokich tunelach lub sabotażystów, którzy chcą za wszelką cenę utrudnić im to zadanie. Tożsamość każdego z grających zostaje jednak ujawniona dopiero po  odnalezieniu złota, dlatego nikomu nie można ufać. Dodatkowo producenci gry zapewniają o dodatkach dołączonych do każdej gry, takich jak karty z mistrzostw świata 2016-2023.

Escape Room: Misja w Tokio

To opcja dla lubiących planszówki z wyzwaniami i zagadki. Jako członek „Team Black” gracz wciela się w agenta, który musi rozwiązać nagły brak prądu w Tokio, oraz innych ataków hackerskich, aby na końcu ich przechytrzyć, pokonać i zostać bohaterem Japońskiego miasta. To gra karciana, która wciąga na długie godziny i stawia przed grającym ogromne wyzwanie opanowania panującego w mieście chaosu. Komu się uda?

Kryminalne zagadki: Wielka gra

Ta planszówka to długo wyczekiwana przez sympatyków dedukcji propozycja. W ekskluzywnym kasynie Domein, gdzie toczy się nieustanna walka o wpływy pomiędzy szefami mafii a lokalnym burmistrzem, rozgrywa się gra o najwyższe stawki. Przybywając na miejsce, gracz  odkrywa coś zaskakującego: wszyscy uczestnicy przy stołach są martwi! Co miało miejsce tamtego wieczoru? Kto stoi za tajemniczym morderstwem? Grający musi badać ślady i gromadzić dowody, aby rozwikłać zagadkę.

Planszówki na Marzec

Zamiast nas

Ta gra przenosi gracza do 2083 roku, gdzie ludzkość już wymarła, a władzę nad światem przejęły małpy. Jest to gra typu deck-building, w której każdy gracz prowadzi swoje plemię małp. Musi gromadzić jak najwięcej nowych zwierząt, aby tworzyć najpotężniejsze stada. To propozycja dla lubiących rywalizację i science-fiction oraz przenoszenie się do nieznanej przyszłości.

Aqua: Bioróżnorodność w oceanach

Jest to propozycja zarówno dla starszych, jak i młodszych sympatyków planszówek. Gracz musi powiększać rozwinięte rafy koralowe, tworząc kolorowy świat dla morskich stworzeń. Grający dążą do stworzenia idealnych warunków w mocno zróżnicowanych siedliskach, mających przyciągnąć różnorodne gatunki stworzeń wodnych, zarówno te mniejsze, jak i większe zwierzęta.

Planszówki na Kwiecień

Deep Madness: Odrodzenie szaleństwa

Deep Madness to połączenie horroru science-fiction, mitologii Cthulhu i inspiracji serią filmową Obcy. Gra ta zapewnia emocjonującą przygodę w formie kooperacyjnej planszówki. Gracze wcielają się w rolę grupy badaczy, podążają do tajemniczej podwodnej kopalni, aby rozwikłać zagadkę utraty kontaktu z nią. Przed nimi rozciąga się nieopisana groza i przerażające szaleństwo. Zadanie gracza będzie wymagać nie tylko rozwiązania pojawiających się zagadek, ale także stawienia czoła różnym potworom. W trakcie wykonywania zadań grający będzie musiał  podejmować strategiczne decyzje oraz skutecznie walczyć. Każdy scenariusz gry ma ograniczoną liczbę rund, a jeśli badaczom nie uda się osiągnąć celów przed zakończeniem ostatniej rundy, gracze popadają w szaleństwo i przegrywają.

planszówki
fot. Freepik/pl.freepik.com

Planszówki na kolejne miesiące:

  • HUANG
  • Bretwalda
  • Kieszonkowe podziemia
  • Łowcy A.D. 1492
  • The Dark Quarter
  • Dawn of Madness
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments