Fabuła w grach video – poczuj się jak w filmie!

0
63
fabuła
fot. Freepik/pl.freepik.com

Na rynku jest duży wybór gier wideo. Największą popularnością cieszą się jednak te, których ważnym elementem jest fabuła. Które z nich najlepiej wybrać, aby spędzić z grą najprzyjemniejszy czas?

Zabójcza góra w Until Dawn

To genialna produkcja Supermassive Games. Jest to gra z horror, która zachwyca swoim mrokiem i zagadkowością. Najważniejszą częścią gry jest fabuła, która rozwija się na zasadzie „efektu motyla”. Zakończenie gry zależy od tego, jakie decyzje podejmie gracz, który sterował będzie ośmioma osobami. Celem jest uratowanie jak największej liczby postaci, uwięzionych na górze Blackwood. Tym, co sprawia, że ta gra jest fascynująca, jest wiele wariantów jej finału, który będzie wyglądał inaczej z każdą podjętą przez grającego decyzją. Until Dawn dostępne jest na PlayStation 4 oraz 5.

fabuła
fot. Freepik/pl.freepik.com

Obóz strachu w The Quarry

Ta propozycja to kolejna dawka horroru i skrajnych emocji. Podobnie jak w poprzedniej produkcji, gracz musi podejmować decyzje, od których zależy zakończenie rozgrywki. Najpierw grający przejmuje kontrolę nad dziewięcioma osobami, które przebywają na obozie i muszą przeżyć noc w Hackett’s Quarry. Później zkażdą decyzją jaką podejmie gracz, zmienia się przebieg fabuły oraz relacje pomiędzy postaciami. Ostatecznym celem jest uratowanie jak największej liczby nastolatków. Całość gry trwa około dziesięciu godzin i pozwala poczuć się jak w filmie, który tworzymy z każdym naszym ruchem. The Qarry dostępne jest na PlayStation 4,5, Xbox One oraz Xbox Series X/S.

kemping
fot.Freepik/pl.freepik.com

Fabuła wirusa w The Last of Us

Jest to propozycja survivalowej gry przygodowej z elementami horroru, wyprodukowana przez Naughty Dog. Fabuła gry jest umieszczona w postapokaliptycznych Stanach Zjednoczonych, gdzie społeczeństwo jest w ruinie z powodu epidemii grzyba Cordyceps.  Wybuchła ona dwadzieścia lat wcześniej. Najpierw gracz musi wcielić się w postać Joela Millera, a następnie eskortować młodą Ellie Williams do tajemniczej grupy o nazwie Świetliki. Po drodze grający musi pokonać wiele przeszkód i walczyć z coraz trudniejszymi przeciwnikami. Rozgrywka trwa około ośmiu godzin i wywołuje w graczach wiele emocji i zmusza do kreatywności oraz cierpliwości. Do tej pory dostępne są dwie części gry o tej nazwie. The Last of Us dostępne jest na PlayStation3, 4, 5.

ruiny
fot. wirestock/pl.freepik.com

Horror w Resident Evil

Jest to seria gier horror. Akcja produkcji umiejscowiona została w mieście Raccon City na terenie Stanów Zjednoczonych. W podziemnym laboratorium badacze prowadzili badania nad tajemniczym bronią biologiczną – Wirusem-T. Później ktoś rozbił próbówkę z tym wirusem, przekształcając go z płynnego stanu w postać gazową. W wyniku tego wybuchowego zdarzenia, system bezpieczeństwa laboratorium, znany jako Czerwona Królowa, natychmiastowo zamknął wszystkie dostępy do i z budynku. Jednak system eliminował również wszelkie życie wewnątrz laboratorium, mordując pracowników. Następnie Wirus, który uwolnił się z próbówki, przywrócił do życia zmarłych, tworząc niebezpieczne zombie. Gracz musi zmierzyć się z tym problemem i nie dać się zabić. Resident Evil dostępne jest na różne wersje PlayStation i Xbox, zależne od wydania gry.

laboratorium
fot. Freepik/pl.freepik.com
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments