Dying Light 2 – kolejna zapowiedź początkiem sierpnia

O tym, że Dying Light – świetny action survival horror – będzie miał kontynuację, wiadomo już od dawna. Po zapowiedzi na targach E3 apetyt graczy tylko urósł, podobnie jak oczekiwania. Wszystko wskazuje jednak na to, że twórcy ze studia Techland rozsmakowali się w ujawnianiu odbiorcom tego i owego, by jeszcze bardziej pobudzić zmysły… Więcej informacji na temat nadchodzącego Dying Light 2 otrzymamy bowiem już niedługo.

Duże nadzieje na targach E3

Zapowiedź Dying Light 2 na konferencji Microsoftu spotkała się z ogromnym entuzjazmem. Nadzieje graczy pobudził fakt, że w tworzenie scenariusza włączył się Chris Avellone, współtwórca między innymi Fallouta 2, Fallouta New Vegas czy Star Wars: Knights of the Old Republic 2.

Jakby tego było mało, ledwie kilka dni po prezentacji na E3 przedstawiciel Techlandu przyznał, że do misji w nowym Dying Light rękę przyłożą te same osoby, które pracowały przy questach w Wiedźminie 3, między innymi związanymi z Krwawym Baronem.

Otrzymaliśmy również pomoc w postaci ludzi, którzy pracowali przy wątkach fabularnych w “Wiedźminie 3”. Ci goście byli odpowiedzialni za jedne z najlepszych zadań gry, wliczając w to wątek Krwawego Barona. Wszyscy bardzo ciężko pracują nad tworzeniem ciekawej historii – to jak układanie puzzli!

Trzeba przyznać, że takie zapowiedzi tylko rozbudzają apetyt!

Dying Light 2 na GRYOffline, czyli drażnienia graczy ciąg dalszy

GryOffline to cykliczna impreza gamerska, organizowana przez serwis GRYOnline. Kolejna edycja odbędzie się już niedługo, bo 4 sierpnia, jak zawsze w Krakowie, w Fortach Kleparz. Wedle zapowiedzi twórców, również wtedy nie zabraknie kolejnych wiadomości o Dying Light 2. Jednym z gości wydarzenia będzie bowiem Adrian Ciszewski, szef zespołu kreatywnego Techlandu, który poprowadzi prezentację na temat nowej produkcji studia. Gracze będą mieli możliwość obejrzenia gameplayu i zadania prowadzącemu kilku pytań. Być może właśnie w ten sposób poznamy oficjalną datę premiery Dying Light 2, która póki co jest dosyć niepewna. Choć różne serwisy pozwalają sobie na spekulacje – do tej pory można natrafić na wzmianki o roku 2019 lub 2020 – to trzeba pamiętać, że wydawcy wciąż jeszcze milczą na ten temat. Czy początkiem sierpnia się to zmieni?

dying light 2 - nowe informacje na GRYOffline

Świetne zapowiedzi, świetny pierwowzór

Trzeba przyznać, że zarówno dotychczas pokazane zwiastuny i screeny, jak i ujawnione informacje wróżą naprawdę dobrze. Trudno się zresztą dziwić – druga część tak dobrego tytułu jak Dying Light musi stanąć na wysokości zadania. A zadanie to niełatwe. “Jedynka” dla wielu graczy była naprawdę wspaniałym, pełnym emocji przeżyciem. Pozostaje tylko trzymać kciuki, by kontynuacja okazała się równie dobra… lub nawet lepsza.

dying light 2 - nowe informacje na GRYOffline