Devil May Cry 5 gameplay. Jest mrok, inna kamera i walka z bossem

Devil May Cry 5

W sieci pojawił się ponad 20-minutowy gameplay z Devil May Cry 5. Materiał przedstawia Dantego przemierzającego zrujnowane miasto. Pod koniec znalazła się także walka z bossem.

Dopiero co pisaliśmy o wymaganiach sprzętowych Devil May Cry 5, a już możemy po raz kolejny powrócić do tematu produkcji. Na profilu youtube’owym GameSpotu pojawił się bowiem 20-minutowy gameplay z Dantem w roli głównej. Możemy na nim zobaczyć projekt pomniejszych przeciwników i zrujnowanego miasta. Pod koniec pojawia się nawet walka z bossem.

Devil May Cry 5 – zmiana struktury gry

Po obejrzeniu materiału można wywnioskować kilka zmian w strukturze gry. Jedną z większych zmian jest praca kamery. Ta zamiast przyczepiać się niekiedy do obiektów jest umiejscowiona na stałe za graczem. W przeciwieństwie do innych odsłon jest też o wiele bliżej bohatera. Choć ciężko na tej porze wydać ostateczny werdykt to wydaje się, że sami wrogowie pojawiają się na planszy mniej licznie oraz są o wiele bardziej wytrzymali znosząc liczne ataki Dantego bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu.

Devil May Cry 5 gameplay

W materiale przedstawiono także 5 broni, które spotkamy w grze. Poza klasycznym długim mieczem i pistoletami znajdziemy tutaj także obrzyna, atak pięściami i nogami, a także… motory, które są piłami łańcuchowymi. Taaak – jak widać zdrowej abstrakcji nie zabraknie także w nadchodzącej odsłonie.

Pod koniec materiału znajdziemy także postać bossa – wyrośniętego mrocznego rycerza, który podczas walki zasłaniał się będzie swoimi skrzydłami w przerwach atakując Dantego esencją ciemności. Trzeba w tym miejscu przyznać, że przeciwnik nie ma zbyt zróżnicowanego movesetu, ale nieco nadrabia designem.

Premiera Devil May Cry 5

A kiedy więcej ekscesów ze świata Dante i Nero? Ano na premierę. Ta według planów ma nastąpić 8 marca (wiecie już co kupić swoim bliskim kobietom) 2019 roku. Zadebiutuje na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Warto też przy tym nadmienić, że Devil May Cry 5 nie stanowi bezpośredniej kontynuacji DMC: Devil May Cry, a jest następstwem historii przedstawionej w Devil May Cry 4.

Devil May Cry: Pinnacle of Combat – ostra sieczka na smartfony

Devil May Cry: Pinnacle of Combat – ostra sieczka na smartfony

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o