Aktualizacja Steam wprowadzi nowy interfejs

Nowy wygląda Steam
Nowy wygląda Steam

Od 2013 roku z różnych zakątków internetu docierają do nas słuchy o odświeżeniu interfejsu programu Steam. W sieci już od dawna można napotkać się na niby oryginalne screenshoty, przedstawiające nowy wygląd różnych zakładek największego sklepu gier online. Tego roku na Game Developer Conference firma Valve przedstawiła nowy wygląd Steam, co oficjalnie potwierdziło, iż niebawem gracze doczekają się długo oczekiwanej aktualizacji interfejsu.


Początków nowego UI mogliśmy być pewni już rok temu, kiedy to Valve zdecydowało się odświeżyć „Steam chat”. Teraz firma Gabe Newell’a prezentuje światu odświeżony wygląd zakładek. Oto kilka screenshotów przedstawionych na konferencji GDC:

Aktualizacja Steam wprowadza nowy interfejs
Nowy interfejs Steam
Aktualizacja Steam wprowadza nowy interfejs
Nowy interfejs Steam
Aktualizacja Steam wprowadza nowy interfejs
Nowy interfejs Steam

Nowy Steam w bardziej ekonomiczny sposób gospodaruje przestrzenią na ekranie, dzieje się tak poprzez przeniesienie listy aktywnych znajomych na prawą stronę ekranu. Po kliknięciu jednej z gier zapisanych w bibliotece tuż pod przyciskiem GRAJ przedstawiane zostaną nam statystyki dotyczące rozgrywki (takie jak: czas spędzony w grze, osiągnięcia itd.). W zakładce gry, którą wcześniej kliknęliśmy, zaprezentowane zostaną nam również newsy, wydarzenia, karty do wymian czy ostatnia aktywność znajomych związana z wybranym tytułem. Wiele z tych funkcji dostępnych jest w obecnej wersji klienta Steam. Niemniej jednak to w nowej aktualizacji ogólna prezentacja wizualna wszystkich funkcji zostanie ulepszona.

Do programu zostanie dodana również nowa zakładka „Wydarzenia”. Przedstawia ona aktualne wydarzenia z gier, które gracz oznaczył jako „ulubione”. Dowiemy się z niej  między innymi: czy za kilka dni otwarty zostanie nowy sezon, czy może w weekend XP w danej grze zostanie podwojone . Użytkownicy otrzymają również funkcję ustawienia powiadomień związanych z wybranymi wydarzeniami w grze.

W tej chwili Valve nie podało dokładnej daty udostępnienia nowej aktualizacji. Jednak patrząc na znaczącą różnicę w UI czatu oraz całego Steam’a, możemy strzelać, iż zapaleni  gracze Steam’a nie powinni na nią długo czekać.

Devil May Cry 5 drugą najpopularniejszą grą Capcomu na Steamie

Devil May Cry 5 drugą najpopularniejszą grą Capcomu na Steamie

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o