Riedel zaśpiewał ku czci Riedla [fotorelacja]

Riedel 4 Riedel (7.12.2019) Wytwórnia | fot. Karolina Kiraga

W sobotni wieczór w łódzkiej Wytwórni odbył się koncert Riedel 4 Riedel, czyli zespół Cree wraz z Sebastianem Riedlem na wokalu, zagrali piosenki grupy Dżem.

Koncert miał na celu uhonorowanie pamięci Ryszarda Riedla. Podczas niego wystąpił Sebastian Riedel z zespołem Cree oraz Orkiestrą Kameralną Tomka Szymusia. Muzycy wykonali wspólnie kultowe utwory Ryszarda Riedla i zespołu Dżem w nowych, orkiestrowych aranżacjach.

Artyści wspólnie przedstawili publiczności nowe, orkiestrowe aranżacje twórczości Ryszarda Riedla i zespołu Dżem, która cały czas podbija serca kolejnych pokoleń słuchaczy. Riedel 4 Riedel to kultowe utwory wykonane przez najlepszych muzyków w kraju. Muzyków z różnych światów, które mają jednak wspólny mianownik – pasję do grania.
___

Zespół Cree został założony przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka w 1997 roku. Ma na swoim koncie aż 7 albumów, entuzjastycznie przyjętych przez liczne grono fanów i krytyków. Ich utwory takie jak Rockowiec czy Po co więcej mi są świadectwem, że rock is not dead. Nazwę zespołu wymyślił Ryszard Riedel, została ona zaczerpnięta z kultury Indian, którą interesował się wokalista i tym zainteresowaniem zaraził swojego syna Sebastiana.

Tomek Szymuś jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Kompozycji i Aranżacji. Wykłada w Instytucie Muzyki na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Współpracuje z warszawskim Teatrem Muzycznym Roma. Prowadzi Orkiestrę Kameralną Tomka Szymusia, która specjalizuje się w muzyce rozrywkowej. Dlatego jej muzycy doskonale rozumieją ideę Riedel 4 Riedel.