Legendy brytyjskiego metalu w Krakowie [fotorelacja]

0
591
Judas Priest / 30.03.2024 / Tauron Arena, Kraków (foto: Pawel Rychter)

W krakowskiej Tauron Arenie zagrały legendy brytyjskiego ciężkiego grania. Na jednej scenie pojawiły się grupy Uriah Heep, Saxon oraz Judas Priest. Sobotni wieczór był prawdziwą ucztą dla fanów metalowych brzmień. Dobór zesołów był świetny, choć trochę szkoda, że nie nie dzieliły sceny w równym wymiarze czasu.

Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół Uriah Heep, który zagrał m.in utwory Hurricane, Easy Livin’ oraz Lady in Black. Po nich na scenie zameldował się Saxon zaczynająć swój set utworem Hell, Fire and Damnation, by później zagrać Sacrifice, Heavy Metal Thunder i Denim and Leather. Na zakończenie grupa zaserwowała utwory Wheels of Steel oraz Princess of the Night.

Jako ostatni na scenie pojawił się Judas Priest. Na rozgrzewkę grupa zagrała Panic Attack później You’ve Got Another Thing Comin’ czy Braking the Law. Później grupa zagrała Love Bites czy Turbo Lover. Nie zabrałko równiez Painkillera, a na bis pojawiły się utwory Electric Eye, Hell Bent for Leather i Living After Midnight.

Wydarzenie potwierdza, że wszystkie zespoły, które zagrały w Krakowie są w świetnej formie, tym bardziej, że każdy z nich, mimo 50 lat na scenie nadal wydają płyty.

Uriah Heep (30.03.2024) Tauron Arena Kraków / fot. Paweł Rychter

 

Saxon (30.03.2024) Tauron Arena Kraków / fot. Paweł Rychter

 

Judas Priest (30.03.2024) Tauron Arena Kraków / fot. Paweł Rychter

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments