Znamy datę premiery filmu „Módl się za mnie”

0
300
materiały promocyjne / plakat wyk. Zofia i Maria Warzochy

Opowiadający o problemie czynnego uzależnienia krótkometrażowy film w reżyserii Dominika Hadziewicza będzie miał swoją premierę 2 lipca. Poznajcie szczegóły tego wyjątkowego projektu!

Zbiórka i wsparcie

Twórcami Módl się za mnie są młodzi pasjonaci kina. Duża część z nich zna z autopsji problematykę poruszoną w tym filmie. Większość z nich wciąż studiuje i sama się utrzymuje, dlatego do zrealizowania pomysłu i scenariusza Dominika Hadziewicza potrzebowali zbiórki pieniędzy. Okazała się ona niewątpliwym sukcesem i w niecałe 24h Dominik i jego ekipa zebrali całą kwotę potrzebną do stworzenia filmu, czyli ponad 4 500 zł.

O filmie i misji

Módl się za mnie to krótkometrażowy film fabularny opowiadający historię 22-letniego Wiktora. Chłopak ten, mimo młodego wieku jest pogrążony w uzależnieniu od alkoholu i narkotyków. Na jednej z licznych imprez dochodzi jednak do traumatycznego wydarzenia, po którym Wiktor zaczyna zastanawiać się, czy jego życie może się jeszcze zmienić.

To, po co w ogóle powstał ten film i co właściwie go wyróżnia na tle innych w tej tematyce, najlepiej tłumaczą sami twórcy:

Uważamy, że “Módl się za mnie” jest wyjątkowym projektem, ponieważ to historia o uzależnieniu opowiedziana przez osoby uzależnione. To zespojenie naszych trudnych, osobistych doświadczeń w jedną i uniwersalną całość. To inspirująca współpraca, która nas uskrzydla i napawa nadzieją. To terapia, dzięki której wspieramy się w zdrowieniu, wzrastamy jako twórcy i jako ludzie. Liczymy, że pomożemy innym, jednocześnie pomagając sobie. Znamy nałóg od podszewki — i choć w przeszłości to było nasze przekleństwo, dziś to najsilniejsza broń, jaką posiadamy. Proces zdrowienia okazał się naszą główną motywacją do wspólnego działania i stworzenia poruszającego filmu. Dzięki niemu udowadniamy, że pomimo choroby można tworzyć i się rozwijać, a wkroczenie na ścieżkę zdrowienia jest do tego pierwszym krokiem.

Premiera

Zobaczyć Módl się za mnie na dużym ekranie będziemy mogli już 2 lipca. Premiera odbędzie się w Warszawie w Kinotece PKiN na Placu Defilad 1. Wydarzenie zaczyna się o 16:30. Będzie to bezpłatny pokaz, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia. Po ciekawostki z planu i bliższe sylwetki osób biorących udział w powstawaniu Módl się za mnie wpadnijcie na Instagram projektu. Zapowiada się bardzo ciekawa premiera i film, który może pokazać problem uzależnienia z zupełnie innej perspektywy.

plakat filmu “Módl się za mnie”, wykonały: Zofia i Maria Warzochy
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments