Wpadajcie na Octopus Film Festival do Gdańska!

Octopus Film Festival
Autorem identyfikacji wizualnej festiwalu jest Patryk Hardziej

Stowarzyszenie Velvet Spoon po raz drugi organizuje Octopus Film Festival. Jak określają go organizatorzy, to najbardziej nieokrzesany festiwal, na jaki przyjdzie wam zawitać! Czemu nieokrzesany? Co ma w sobie takiego, czego inne nie mają? Przekonajmy się!

Festiwal został stworzony z myślą o kinie gatunkowym i takie filmy będziemy mieli okazję zobaczyć oraz spotkać się z ich twórcami. Wypchany po brzegi plan projekcji, ciekawe kategorie filmowe, spotkania, wykłady i otaczająca atmosfera Stoczni Gdańskiej. Taki właśnie ma być Octopus Film Festival.

Co zobaczymy?

Głównym cyklem festiwalu jest Nowe kino gatunkowe, podczas którego będzie można zobaczyć projekcję takich filmów jak: Synowie Danii, Happy face czy Mandy; w sumie ta kategoria zgromadziła 12 pozycji.

Cykl Cyberpunk wprowadzi nas w wyniszczający się świat przyszłości za pomocą pięciu wieczornych projekcji, wśród których zobaczymy Akirę czy RoboCopa.

Jest i cykl postapokaliptyczny, podczas którego zobaczymy najciekawsze filmy postapokalipsy powstałe na przestrzeni lat (najstarszy 1979, a najnowszy 2014).

Malinobranie, to cykl na który najbardziej przypadnie do gustu fanom najgorszych kinowych produkcji. W autorskim cyklu Michał Oleszczyk wyróżnił trzy filmy, a wśród nich Bolero.

Pozostał nam jeszcze cykl Kina gatunkowego niepokoju, podczas którego zobaczymy polskich twórców: Jagodę Szelc, Pawła Borowskiego oraz Adriana Paneka; innymi słowy – nadzieja polskiego kina gatunkowego.

Ponadto odbędą się także pokazy specjalne, a wśród nich crème de la crème – projekcja Pulp Fiction czytana na żywo przez Krystynę Czubównę i Tomasza Knapika – będzie się działo! Nie zabraknie również, głośnego ostatnimi czasy filmu  Mowa Ptaków, a dla widzów lubiących niespodzianki został przygotowany Seans ukryty.

Ostatni, iście ciekawy i niespotykany! VHS Hell Live, nie sposób mi go opisać, przytoczę więc  opis organizatora; „VHS Hell to cykliczne pokazy kuriozalnych filmów znalezionych na najniższych półkach wypożyczalni kaset. Na Octopusie zobaczycie aż dwa filmy, które na żywo przeczytają nasi lektorzy. Jest tylko jeden haczyk – nikt nie przygotuje im wcześniej ścieżek dialogowych.”

Kogo zobaczymy?

Podczas Octopusu będzie okazja do spotkania i wysłuchania  wspominanego już przeze mnie duetu Czubówna&Knapik, ale także odbędą się wykłady Giovanniego Modiki oraz Pawła Mościckiego. Ciekawie zapowiadającym się wydarzeniem jest spotkanie z twórcą włoskich spaghetti westernów Sergiem Martinem. Wśród gości zobaczymy również Jagodę Szelc, Xawerego Żuławskiego, Sebastiana Fabijańskiego, Pawła Borowskiego oraz Łukasza Dzięcioła.

Zobaczcie także zdjęcia z poprzedniej edycji festiwalu! 

Kiedy i gdzie?

Festiwal obędzie się na terenie Stoczni Gdańskiej w dniach od 7 do 11 sierpnia. Dokładne miejsca projekcji filmów znajdziecie na stronie organizatora.

Do zobaczenia w Gdańsku!

Octopus Film Festival
Autorem identyfikacji wizualnej festiwalu jest Patryk Hardziej

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here