Jak Trump został kreskówką

W HBO GO dostępne są już trzy odcinki serialu animowanego Prezydent z kreskówki (Our Cartoon President). Ma on być parodią życia prezydenta USA, Donalda Trumpa, grona jego doradców i członków rodziny.

Donald J. Trump na srebrnym ekranie pojawiał się już wielokrotnie – wystarczy wspomnieć chociażby jego porywający, 20-sekudnowy występ w filmie Dwa tygodnie na miłość czy równie spektakularną rolę drugoplanową w Duchy tego nie robią (za którą zresztą został nagrodzony Złotą Maliną). Zdaje się jednak, że największą sławę przyniosła mu rola przechodnia wskazującego drogę małoletniemu Kevinowi w bożonarodzeniowym must-watch każdej porządnej i szanującej się polskiej rodziny.

Tym razem chodzi jednak o coś całkowicie innego. HBO GO postanowiło zaserwować nam przygody Trumpa w wersji animowanej. Prezydent z kreskówki przedstawia historie z życia prezydenta i jego otoczenia. Stephen Colbert stworzył karykaturalną wizję tej specyficznej prezydentury w formie komedii o miejscu pracy; ma to być „studium postaci w poszukiwaniu realnej postaci”.  Otrzymujemy zatem unikalny dostęp do zwykłego dnia w Białym Domu; krótko mówiąc: zgrabnie zaczesany, marchewkowy Trump, wyrazisty do bólu akcent Melanii i cały ten jazz.

Warto wspomnieć, że producent wykonawczy serialu, Stephen Colbert, to dziesięciokrotny zdobywca nagrody Emmy (The Late Show with Stephen Colbert). Serial został wyprodukowany dla stacji Showtime.

W Polsce serial Prezydent z kreskówki można oglądać w HBO GO. W serwisie dostępne są już trzy odcinki. Premiery kolejnych epizodów będą się odbywały w każdy poniedziałek, dzień po amerykańskiej premierze.

 

Źródło: materiały prasowe producenta.